В Києві почалася виставка «АГРО-2018»
6 червня в Києві почала свою роботу ювілейна, ХХХ виставка «АГРО-2018». В ній взяли участь постачальники всіх товарів для сільського господарства: насіння, саджанців, добрив, тощо. Але найбільшу площу традиційно займала експозиція сільгосптехніки.
Розробки провідних світових компаній
На виставці можна було побачити чимало зразків техніки провідних світових виробників: John Deere, Fendt, Amazone, New Holland, Massey Fergusson, Versatile, Quivogne та ін. Серед них було чимало новинок. Наприклад, Lemken показував тандем грунтообробного агрегату Kompaktor 25 та посівного комплексу Azurit 9.
А один з лідерів сегменту грунтообробної техніки Kuhn демонстрував усе більш популярний тренд – машини для вертикального обробітку грунту, тобто такі, що розпушують грунт без його обертання. Пристрій Accelerator 8005 втілив можливості для міні-тілл: запатентовані диски з 32 хвилями призначені для ретельного подрібнення не тільки грунту, а й пожнивних решток (на частинки завдовжки не більше 10 см), що значно прискорює процес перегнивання останніх. Потім подрібнені пожнивні рештки прикочуються, але не котками, а зірочками, котрі притискають пожнивні рештки до поверхні, що сприяє їх розкладанню. Котки ж планчастої форми сприяють подрібненню грунту на дрібні грудки. А чизель Landsaver з глибиною обробітку грунту до 30 см. став відповіддю на поширення проблеми плужної підошви.
Дві новинки демонстрував світовий лідер у галузі техніки для прямого висіву Great Plains. Одна з них – вперше в світі представлена не останній виставці Agritechnika в Ганновері 10-метрова зернова сівалка прямого посіву. Основною її особливістю є обладнання гідроприводом висівних апаратів, що забезпечило більшу стабільність та надійність роботи і технологічність у роботі зі змінними нормами внесення. Другою новинкою стала 8-рядна сівалка точного висіву з електроприводом висівних апаратів і збільшеним (105 л) бункером, яка вкладається в 3-метровий показник транспортної ширини.
Вперше в Україні можна ознайомитися з іншою «зіркою» останньої виставки Agritechnika (а заодно й трактором року в Європі 2018 року) – трактором Valtra. Втім, як розповіли представники фірми "Цеппелін Україна", кілька машин вже завезено в Україну. Причому покупцями стали не великі агрофірми, а середні й дрібні. Як пояснив представники «Цеппелін Україна», подібні господарства достойно оцінили нетипову для таких порівняно невеликих (200 к. с.) тракторів щедру начинку електронікою та запас міцності й крутного моменту завдяки 7,4-літровому двигуну. «Джойстик забезпечує інтуїтивно просту систему керуванням – простішу, ніж на смартфоні», - розповіли представники «Цеппелін Україна». Також українські аграрії відзначають низькі експлуатаційні витрати нового трактора.
Новинки вітчизняного сільмашу
Водночас виставка залишилася єдиною в році, на якій вітчизняні виробники сільгосптехніки представлені принаймні не менше, ніж закордонні. Зустрічав гостей виставки прямо на вході стенд компанії «Ельворті», яка за радянських часів носила назву «Червона Зірка». Тут можна було побачити і порівняно малогабаритну (ширина захвату 1,8 м) борону, створену для європейського ринку, але цікаву й українським садівникам та ягідникам-професіоналам; і 4-рядну борону шириною захвату 8 м під трактор потужністю щонайменше 360 к. с., яка готує грунт під посів за один прохід; і модернізований посівний комплекс «Алькор»; і просапну сівалку «Вега-8».
«УПЕК» - компанія-виробник сільгосптехніки під маркою «Лозівські машини» - теж була представлена чималою експозицією, за словами віце-президента Романа Гіршфельда, - рекордно великою за роки участі в цій виставці. Він розповів, що «УПЕК» демонструє 10 машин, серед яких ціла низка новинок: оновлені зерновий трейлер «Альбіон-26», посівний комплекс «Златник-6-5000», глибокорозпушувачі «Франк» і «Гульден», стерневий культиватор «Шиллінг», а також комбінація важкої зубової борони та шлейф-борони.
З чималою експозицією виступила фірма УКРСІЛЬГОСПМАШ – керуюче підприємство компанії, до складу якої входить 5 підприємств, серед яких два найбільших в Україні виробники у галузі вітчизняного сільгоспмашинобудування – ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод» у місті Херсон та ТОВ НВП «БІЛОЦЕРКІВМАЗ» у місті Біла Церква.На виставці була представлено новинку Херсонського машинобудівного заводу SKIF 280 - зернозбиральний комбайн, створений у співпраці з фінським виробником Sampo-Rosenlew – у перший же день купив фермер Роман Парубочий, котрий обробляє 2000 га польових культур у Бориспільському районі під Києвом. «Я вибрав цю машину, бо ціна і якість відповідають одна одній. Про якість я суджу з відгуків колег, а ціна передбачає цілих 40% компенсації з бюджету», - розповів фермер.
Також компанія продемонструвала інші результати міжнародної співпраці: український обприскувач ОРЛАН-24 з шириною штанги 24 м з італійськими комплектуючими та китайський трактор YTO потужністю від 35 до 210 к. с. Як розповіли представники компанії, вони обрали для співпраці з-поміж усіх китайських виробників тракторів саме цього через те, що його виділяє з-поміж «співвітчизників» надійність: машина випускається на заводі, створеному ще після 2-ї світової на базі обладнання, привезеного з Німеччини за програмою репарацій, має відповідну конструктивну базу і обладнується американським двигуном та шведською гідравлікою. Був тут і результат співпраці з білорусами – екскаватор-навантажувач на базі МТЗ-92П, спеціально розробленого для важких робіт.
Серед новинок цього року, продемонстрованих підприємством, були: роторна зубова борона БРЗ-5,8; комбінований грунтообробний агрегат АГЛП-3,0; культиватор КН-6,1; важкий передпосівний культиватор КП-8,4; мульчувач польовий ПН-2,4 для подрібнення й розкидання по поверхні поля стерні.
John Greaves, відомий виробник жаток із Бердянська, представив не лише оновлені кукурудзяну жатку, яку «навчили» скошувати стебло при самій землі, та пристрій для збирання ріпаку, а й широкозахватний культиватор, дискову борону, коток-подрібнювач, фронтальний навантажувач і навіть котел, що працює на соломі.
Це далеко не повний перелік новинок сільгосптехніки, продемонстрованої на виставці «АГРО-2018». А ще ж у виставці взяли участь виробники добрив, біопрепаратів, селекціонери, постачальники товарів для бджолярства, виробники продуктів харчування та інші компанії, котрі теж показали безліч нових здобутків. Усе це можна побачити на виставці «АГРО-2018» в Національному виставковому центрі (колишня ВДНГ) по 9 червня включно з 9-ї до 18-ї години.
Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com