В Індії через гостру нестачу мінеральних добрив «розростається» чорний ринок
![В Індії через гостру нестачу мінеральних добрив «розростається» чорний ринок фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/dobriva_deficit22.jpg?itok=u2i-iLsh&v=1710599549)
Урядом Індії обговорюються довгострокові постачання добрив із такими країнами, як Оман, Йорданія, Марокко та Росія.
Про це пише propozitsiya.com із посиланням на agroxxi.
«Через гостру нестачу мінеральних добрив фермери в Індії звертаються до ділків чорного ринку та платять за постачання суми, що набагато перевищують встановлені урядом ціни. Тіньові агенти з продажу задоволені, а фермери кажуть, що вони не мають особливого вибору, оскільки починається вирішальний посівний сезон для мільйонів аграрних домогосподарств Індії.
За словами Діліпа Патідара, виробника пшениці та цибулі з Мадхья-Прадеша, зараз є два шляхи: або скоротити використання добрив та ризикнути падінням урожайності, або розщедритися на шалено дорогі добрива з чорного ринку.
Обидва варіанти погані: у країні, де 15% населення недоїдають, скорочення врожаїв призведе до зростання цін на продукти харчування та посилить інфляцію. З іншого боку, ділки чорного ринку наживаються на небагатих фермерах, на частку яких припадає понад 80% працівників індійського АПК.
Індія — одна з країн, які найбільше постраждали від нестачі мінеральних добрив у світі, коли низка європейських підприємств призупинили виробництво, а Росія та Китай обмежили експорт, захищаючи внутрішні поставки. За словами аналітиків, така складна ситуація може зберегтися до першої половини 2022 року.
Індія імпортує більше третини своїх добрив і є найбільшим у світі покупцем сечовини та DAP (діамонійнийфосфат). Дефіцит пропозиції, напевно, знизить виробництво основних озимих культур, включаючи пшеницю, ріпак і бобові.
«Нестача добрив виникає в той час, коли зростають й інші ресурси, такі як паливо, і деякі фермери постраждали від нестачі дощів», — коментує Гаріма Капур, економіст з Elara Securities (India) Pvt. Ltd.
Згідно з джерелами, знайомими з ситуацією, Індія збільшує власне виробництво добрив та веде переговори з постачальниками щодо довгострокових угод для стримування зростання цін.
Поточні державні субсидії компанії з виробництва добрив є достатніми, але якщо буде потрібне додаткове фінансування, уряд готовий дати більше.
Фермер із Харьяни, північного штату Індії, Сукрам Пал сказав, що він зміг посіяти пшеницю з половиною тієї кількості DAP, яка зазвичай використовується, але тепер йому потрібна сечовина, запаси якої обмежені.
«Цього року врожайність, поза сумнівом, скоротиться», — додав він.