Спецможливості
Новини

В Індії будуть «генерувати багатство з бананових відходів»

23.01.2022
823
В Індії будуть «генерувати багатство з бананових відходів»  фото, ілюстрація

В Індії бананові плантації планують очищати від рослинних решток післязбиральним компостуванням безпосередньо в ґрунті. Отримана органіка буде використана як альтернатива мінеральним добривам.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на krishijagran.com.

Технологію, яка подрібнює залишки стебел бананів на крихітні шматочки, забезпечуючи їх компостування в ґрунті презентували в Центральному науково-дослідному інституті морського рибальства Кріші Віг’ян Кендра (KVK).

За даними Інституту, технологія очищає поле та готує його до наступного сезону, збільшуючи вміст органіки в ґрунті.

«Як правило, після збирання врожаю стебла з бананових плантацій викидають, створюючи середовище для розмноження шкідників і хвороб. Але подрібнення решток на крихітні шматочки після збирання, сприяє їх швидкому розкладанні у ґрунті для компостування», — сказав Шиной Субраманян, керівник Інституту.

Загалом з 1 га бананової плантації можна отримати 30 т стебел. Використовуючи подрібнювач з приводом від трактора, за технологією Інституту KVK можна опрацювати до 4 т біомаси. 

«Правильно компостована бананова біомаса з площі в 1 акр (0,4 га) може збільшити вміст органічної речовини в ґрунті на 0,1-0,2% та, разом з тим, зменшити потреби в мінеральних добривах на 16%», — додав фахівець.

Технологія була продемонстрована відповідно до програми центрального уряду Swachh Bharat Abhiyan, що означає: «створити багатство з відходів».

Інтерв'ю
Наскільки важливо дбати про якість зерна? Що таке нотифікації і чому їх варто боятися Україні? Які хвороби зернових є загрозою для іміджу української сільгосппродкції propozitsiya.com розповів 
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0