Спецможливості
Новини

УЗА просить ініціювати перегляд протоколу між Україною та Китаєм з метою спрощення експорту зерна в КНР

29.05.2019
746
УЗА просить ініціювати перегляд протоколу між Україною та Китаєм з метою спрощення експорту зерна в КНР фото, ілюстрація

28 травня в офісі Української зернової асоціації відбулася зустріч компаній-членів УЗА і представників посольства Китайської Народної Республіки в Україні з приводу експорту зерна в Китай, зокрема ячменю. Про це повідомила прес-служба асоціації. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«У зв'язку з відсутністю виявлення Tilletia Controversa на території України УЗА запропонувала переглянути діючий фітосанітарний протокол між країнами та скасувати вимогу про здійснення обстеження вільних ділянок від шкідників (власне, через Tilletia Controversa і було введено встановлення вільних ділянок від шкідників). Таким чином, буде здійснюватися обстеження на виявлення шкідників чи хвороб, якщо такі будуть, саме зерна, а не полів, що спростить процедуру експорту ячменю в КНР», - йдеться в повідомленні.

Так, зерновий бізнес звертається до Мінагрополітики та Держпродспоживслужбу з проханням ініціювати перегляд протоколу між країнами з метою спрощення і лібералізації експорту зерна в КНР.

Відзначається, що представники посольства КНР вітають таку ініціативу і готові сприяти перегляду фітосанітарного протоколу, «якщо українська сторона звернеться до китайської сторони з відповідною ініціативою».

Крім того, китайські колеги вітають ініціативу УЗА щодо розширення переліку культур, які дозволено експортувати в КНР, зокрема включити до переліку пшеницю, льон, горох, квасолю і т.д.

Ключові слова: УЗА, Україна, КНР, експорт, зерно

Інтерв'ю
Николай Орлов
До кінця 2016 року парламент повинен прийняти Закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Цей закон має відкрити ринок землі в Україні. 
Органіка
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.

1
0