Спецможливості
Новини

Україна реалізувала близько 80% експортного потенціалу по ячменю

02.03.2017
1856
Україна реалізувала близько 80% експортного потенціалу по ячменю фото, ілюстрація
За оцінками УкрАгроКонсалт, у першій половині 2016/17 МР Україна експортувала близько 4,2 млн т ячменю, що на 7% перевищує обсяг експорту за аналогічний період 2015/16 сезону (3,92 млн т)

За даними офіційної статистики, за п'ять місяців поточного сезону Україна експортувала близько 3,8 млн т ячменю, що трохи випереджає темпи експорту минулого сезону (+ 1,5%).

За оцінками УкрАгроКонсалт, у першій половині 2016/17 МР Україна експортувала близько 4,2 млн т ячменю, що на 7% перевищує обсяг експорту за аналогічний період 2015/16 сезону (3,92 млн т). Таким чином, за першу половину сезону українські експортери реалізували близько 80% експортного потенціалу по ячменю, пише propozitsiya.com.

На думку експертів УкрАгроКонсалт, головною особливістю даного періоду сезону стало істотне нарощування поставок ячменя в країни Арабського світу. За попередніми даними, в першій половині поточного сезону в ці країни було експортовано близько 3,29 млн т українського ячменю, що становить 78% всіх експортних поставок ячменя з України в цей період. Даний обсяг експорту вже перевершив відвантаження в цьому напрямку за весь минулий сезон на 3,8% (3,17 млн ​​т українського ячменю було експортовано в арабські країни за підсумками 2015/16 МР).

При цьому частка основного світового імпортера ячменю - Саудівської Аравії, в структурі експорту цієї зернової культури з України скоротилася до 41% проти 53% в 2015/16 МР. За підсумками першої половини 2016/17 сезону країна імпортувала на 22% менше українського ячменю, ніж за аналогічний період минулого сезону (1,65 млн т проти 2,12 млн т в липні - грудні 2015/16 МР).

По інших же напрямках цієї частини світового ринку в основному відзначається істотне зростання поставок. У Лівії за звітний період Україна експортувала 750 тис. т ячменю, що є абсолютним рекордом експортних поставок цієї зернової культури в країну. Таким чином, при прогнозованій імпортній потребі Лівії в ячмені в обсязі 800 тис. т Україна стала ключовим постачальником даної зернової культури в цю країну, потіснивши колишнього експортера - ЄС. Частково українські постачальники зайняли і частку Росії на ринку Лівії через низькі темпи експорту ячменю з федерації. Для Лівану Україна також уже встигла стати головним постачальником ячменю в поточному сезоні.

Також на позицію одного з топ-імпортерів ячменю з України знову вийшов Туніс: близько 187 тис. т за півроку проти 27,5 тис. т в 2015/16 сезоні.

Експортні поставки українського ячменю на ринки Алжиру, Йорданії, Марокко, ОАЕ, Кувейту також істотно перевершили минулорічні.

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0