Спецможливості
Новини

Українські виробники яблука роблять акцент на експорт до країн Близького Сходу та Південно-Східної Азії

10.12.2018
1136
Українські виробники яблука роблять акцент на експорт до країн Близького Сходу та Південно-Східної Азії фото, ілюстрація

Напередодні п’ятнадцятої міжнародної конференції «Овочі та фрукти України-2018. Вектор на експорт» експерти проектів EastFruit і «АПК-Інформ: овочі і фрукти» провели опитування виробників яблук України і поцікавилися їхньою думкою щодо найбільш привабливих сортів і ринків для розвитку експорту цієї продукції з країни.

В опитуванні, в рамках репрезентативної вибірки, взяли участь провідні і початкові виробники яблук з площею від декількох до п’ятисот і більше гектарів з усіх основних виробничих регіонів України. При цьому опитувалися як фермери з досвідом експорту, так і виробники яблук, які тільки починають вивчати дані можливості.

 Виявилося, що в абсолютні лідери українські фермери вивели сорти «Гала» і «Голден Делішез». Трохи більше скромний рейтинг показує сорт «Фуджі», який вийшов на третє місце. При цьому, даний сорт міг би і поступитися позицією в рейтингу, якщо приплюсувати оцінки сорту «Ред Делішез» до оцінок його клона «Ред Чіф» (четверте місце в рейтингу). Трохи від «Ред Чифа» відстав сорт «Гренні Сміт», за яким слідував «Чемпіон».

Що стосується найбільш цікавих країн для розвитку експорту яблук з України, ситуація виглядала наступним чином:

На перше місце в рейтингу вийшла Індія, за якою слідували ОАЕ. Як не дивно, але українські виробники все ще високо оцінювали можливості Білорусі для розвитку експорту яблук з України. За Білоруссю йшли представники Південно-Східної Азії (Сінгапур і Індонезія) і ЄС (Нідерланди, Франція і Швеція). Швеція в рейтингу опинилася на одному місці з Єгиптом і Китаєм, за яким слідували Великобританія і Грузія. Замикали рейтинг Казахстан і Ізраїль, а оцінки інших країн були менш значними.

 Як видно з результатів, українські виробники ставили особливий акцент на розвитку азіатського напрямку експорту (країни Близького Сходу і Південно-Східної Азії). Другим за значимістю експортним ринком збуту їм бачився ЄС, і до сих пір дуже значна частина фермерів орієнтувалася на ринки країн колишнього СРСР в своїх пріоритетах з експорту.

 Цікаво було б порівняти результати останнього рейтингу з позицією даних країн в глобальній торгівлі свіжим яблуком.

 Практично всі країни в рейтингу за версією українських виробників є або світовими лідерами з торгівлі свіжим яблуком, або міцними «середняками» в цьому відношенні, за винятком, мабуть, Грузії. У той же час, швидкими темпами зростання імпорту можуть похвалитися далеко не всі країни-імпортери, а точніше – лише п’ять з них, такі як Індія, Індонезія, Китай, Ізраїль і, звичайно, Білорусь, яка з 2014 року виступає головним реекспортером яблука в Росію.

 Таким чином, можна сміливо припустити, що саме на три країни (Індія, Індонезія і Китай, так як Ізраїль все ж ледь входить в топ-50 світових імпортерів яблука) і будуть спрямовані основні зусилля з розвитку експорту яблук з України. До них цілком може приєднатися і Єгипет зі стабільним попитом на яблуко з боку розвиненого туристичного сектора. У той же час, не варто відкидати і можливості, що відкриваються на ринках ЄС, хоча і входити на падаючий ринок набагато складніше, ніж на зростаючий.

За виступом Андрія Ярмака
на «Овочі та фрукти України-2018.
Вектор на експорт» 4 грудня в Києві

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ФАО

Інтерв'ю
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее

1
0