Спецможливості
Новини

Україна починає експорт заморожених ягід та наборів для смузі в Сінгапур

27.05.2019
855
Україна починає експорт заморожених ягід та наборів для смузі в Сінгапур фото, ілюстрація

Цього місяця до Сінгапуру прибула перша пробна партія заморожених ягід і готових наборів для смузі з України, поставлених компанією «Оллберрі» під власним брендом Allberry.  Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

«Це було дуже непросто: кілька місяців роботи над витратною частиною, логістикою та іншими аспектами, а також безлічі інших несподіваних перешкод, ми нарешті змогли отримати першу невелику партію заморожених смузі і ягід з України», – повідомив в своєму повідомленні в мережі Facebook Kanthiban Scouser керівник компанії Business Engineers Asia – партнер “Оллберрі” в Сінгапурі.

За його словами, найближчим часом ягоди під брендом Allberry з’являться в продажу в найбільшому онлайн супермаркеті Сінгапуру Lazada (раніше Redmart). У першій партії, доставленої в Сінгапур авіатранспортом, є заморожена органічна суниця садова, а також набори для приготування смузі, в які входять малина, смородина, ожина, лохина, агрус, чорниця дикоросла, а також екзотичні фрукти, насіння Чіа, насіння льону, заморожений абрикос, шпинат і гарбуз.

«Поки ще рано заявляти про однозначний успіх поставок заморожених українських ягід в Сінгапур, проте професійний підхід до маркетингу і наполегливість, з якою” Оллберрі “пробивали собі дорогу на цей ринок, говорить про високі шанси на успіх. Крім того, нам приємно усвідомлювати, що зусилля з організації торгових місій продовжують давати результат протягом тривалого часу», – говорить Федір Рибалко, один з організаторів торгової місії в Сінгапур і керівник УПОА.

Керівник УПОА також подякував українським посольствам в Сінгапурі і Малайзії, які провели величезну роботу для організації зустрічей з потенційними імпортерами. “Ми раді, що наші компанії їх не підвели – адже обсяги експорту будуть постійно збільшуватися, а любов місцевих споживачів до українських фруктів і ягід рости», – прогнозує Федір Рибалко.

Саме питанням ефективного маркетингу заморожених ягід була присвячена значна частина програми найбільшої ягідної конференції України «Ягоди України 2019: свіжий ринок і заморозка», організованої компанією “АПК-Інформ: овочі і фрукти” за підтримки УПОА. Конференція відбулася 21 травня в Києві. В рамках події відбувся круглий стіл за участю представників ягідного бізнесу з Польщі, Сербії, України, Боснії і Герцеговини та Чорногорії, на якому обговорювалися можливості підвищення вкрай низьких світових цін на малину.

Як повідомляє проект EastFruit, під час події Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) звернув увагу на можливості просування споживання ягід в Південно-Східній Азії.

«Ми бачили, що в ресторанах і барах Сінгапуру і Малайзії відвідувачі часто замовляють смузі з ягодами. Ми уточнили у працівників закладів ХоРеКа, де вони беруть цю ягоду, на що отримали дивовижну відповідь – вони йдуть в магазин, купують свіжу малину за $ 30-40 за кг, привезену літаком з США, Чилі та інших країн, кладуть її в морозилку і лише після заморозки використовують для виробництва смузі. Можете собі уявити собівартість такого напою?!»- говорить Андрій Ярмак.

«Після того, як ми пояснили, що можна купити вже заморожену малину в 15-20 разів дешевше, і, при цьому, не доведеться витрачати час на походи в магазин і на заморозку, вони навіть не повірили, що це можливо. Тобто єдиною причиною того, що заморожена малина там не споживається, є відсутність інформації про можливість її придбання – адже там є вся інфраструктура для її використання. А значить виробники і експортери замороженої малини з різних країн світу могли б спільно почати просування цього продукту в даному регіоні, що призвело до значного збільшення світової торгівлі і сприяло б поверненню цін на більш прийнятні для виробників рівні», – зазначив експерт.

Таким чином, те, що робить “Оллберрі”, просуваючи продаж вже готових заморожених сумішей для смузі в цьому регіоні, може допомогти виробникам заморожених ягід і садівникам, які вирощують ягоду, зокрема малину, не тільки в Україні, але і в інших країнах світу.

«Нас багато критикували за організацію торгової місії в настільки вимогливі і віддалені від України країни, як Сінгапур і Малайзія. Однак ми відштовхувалися від трьох основних і дуже важливих фактів: це країни регіону, де в найближчі 20 років буде відбуватися 75% приросту споживання продуктів харчування. Друге – в цих країнах не може вирощуватися продукція, яка виробляється в Україні. І третє – це дуже вимогливі і віддалені країни, тому якщо ми навчимося поставляти продукцію в Сінгапур і Малайзію, то поставляти овочі та фрукти в інші країни буде простіше, а факт поставок в ці країни буде служити додатковим інструментом просування і елементом високої репутації української продуции і постачальників», – пояснює Андрій Ярмак, який керує проектом просування експорту українських продуктів харчування. Проект реалізує ФАО спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за фінансової підтримки ініціативи EU4Business ЄС.

«Також, замість участі в виставках, ми вважаємо за краще організувати зустрічі з великими імпортерами і мережами супермаркетів в найбільш перспективних для нас країнах, попередньо проводячи велику роботу з постачальниками з України, щоб переконатися, що вони знають відповіді на всі питання, які їм можуть поставити імпортери . Також ми залучаємо імпортерів на наші зустрічі, пояснюючи їм унікальність української продукції. І це, як бачимо, дає результат – наші яблука і ягоди вже продаються в Азії і на Близькому Сході, і обсяги поставок постійно зростають. При цьому, успіх першопрохідців експорту демонструє приклад іншим  і доводить, що все це реально – досить тільки захотіти і докласти певних зусиль», – зазначає Андрій Ярмак.

Інтерв'ю
Майже два роки Україна відважно бореться з навалою росіян, які повномасштабно вторглися на наші землі. А загалом, дев’ять років ми відстоюємо справедливість. Однак, якою ціною? Ціною життів, сліз, горя, інфраструктури, земель… Сьогодні... Подробнее
Статуя кохання в Батумі "Алі та Ніно"
Нещодавно Україну відвідав заступник директора «Агросервіс центру» при Міністерстві сільського господарства Аджарії Леван Болгвадзе. Користуючись нагодою, propozitsiya.com поспілкувалась із

1
0