Спецможливості
Новини

Україна імпортує цибулю з Узбекистану та Казахстану попри сезон з рекордним експортом

02.11.2021
811
Україна імпортує цибулю з Узбекистану та Казахстану попри сезон з рекордним експортом фото, ілюстрація

Перші партії цибулі узбецького виробництва вже надійшли на оптові ринки України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Незважаючи на те, що цибуля з Узбекистану пропонується в Україні на 15-25% дорожче, ніж цибуля місцевого виробництва, попит на неї досить хороший. Як пояснюють учасники ринку, головна причина в готовності українського покупця платити більше за імпортну цибулю полягає у більш високих якісних параметрах узбецької цибулі. Справа в тому, що українські виробники, чекаючи зростання цін на цибулю в зимовий та весняний періоди, заклали всю якісну цибулю в овочесховища. Відповідно, на місцевому ринку домінує продукція не найвищої якості, що створює можливості для імпорту якісних овочів.

«Також з’явилася інформація про закупівлю українськими трейдерами цибулі не лише в Узбекистані, а й у Казахстані. Останній експортує до 100 тис. тонн цибулі на рік, має добре розвинену інфраструктуру для зберігання цибулі та більш дешеву та швидку логістику до України», — повідомляють експерти.

Ще більш цікавими виглядають закупівлі цибулі в Таджикистані, де ціни ще нижчі, ніж в Узбекистані, проте про постачання таджицької цибулі в Україну поки не йдеться, оскільки логістика з Таджикистану обійдеться дорожче, і зібрати партію цибулі експортної якості тут складніше, ніж в Узбекистані та Казахстані.

Середні оптові ціни на цибулю в Україні, незважаючи на проблеми з якістю, в середньому в 2,5 рази вищі, ніж роком раніше, у цей же час і вищі, ніж у 2019 році. До речі, вони не змінювалися з середини серпня 2021 року, що характерно для сезонів із рівноважним попитом та пропозицією.

Востаннє ціни на цибулю в осінній період зростали в 2018 році, проте потім, ближче до нового року, вони почали знижуватися і продовжили зниження до квітня 2019 року. Після цього сталося різке зростання цін до рекордного в історії рівня в травні 2019 року, проте тоді причини зростання цін були зумовлені загальним дефіцитом продукції в Європі.

Наразі ціни на цибулю в Україні вищі, ніж у будь-якій іншій країні Східної Європи.

Інтерв'ю
Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН
Ягідництво називають однією із найперспективніших галузей АПК. Саме сюди і початкуючі, і досвідчені аграрії  вкладають великі суми грошей. Про те,  за якими критеріями слід обирати культури
Бакуменко
Голова Верховної Ради Андрій Парубій підтримав продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні. За продовження мораторію виступають фракції "Народного фронту", "Батьківщини" і

1
0