Україна буде «Бразилією Європи», якщо стане експортером не ГМО-сої
Україна має всі шанси стати своєрідною «Бразилією Європи», оскільки вже сьогодні посідає перше місце в Європі за кількістю вирощування сої, повідомляє propozitsiya.com.
За інформацією доктора біологічних наук В. Січкаря з Селекційно-генетичного інституту, до українських виробників сої проявляє неабиякий інтерес європейська недержавна асоціація «Дунайська соя». Нею розроблено програму з інтенсифікації вирощування високоякісної нетрансгенної сої, до якої залучено й Україну. Європейські країни планують поступово замінити трансгенну сою, яку вони завозять із Бразилії та США, на українську не-ГМО
«Завдяки цій програмі для українських виробників відкриється доволі об’ємний експортний ринок. Головна умова — відсутність будь-яких домішок ГМО в експортованих партіях. Передбачається, що ціна на таку сою буде на €40–50 вищою», – зазначає науковець.
Він стверджує, що українська соя за якістю повністю відповідає вимогам ЄС. Україна досить зручне географічне розташування щодо європейських країн, має досвід вирощування сої на значних площах, є достатня кількість створених традиційними селекційними методами сортів сої різних груп стиглості. «Завдяки цій програмі в українських аграріїв відкриваються величезні можливості для подальшого розвитку соєсіяння», – наголошує В. Січкар.
Нагадаємо, в Україні діє стихійний ринок сої та соєпродуктів, де більшість партій насіння змішані, немає маркування як харчових, так і кормових інгредієнтів на наявність ГМО. Саме з цим була пов’язана низка конфліктів під час експорту сої, в яких було виявлено певну кількість трансгенної сої.
Довідка
ЄС-країни щороку експортують 12,7 млн т товарного насіння сої та 19,3 млн т соєвої муки.
Асоціацію «Дунайська соя» організовано у 2012 році. Вона об’єднує 195 членів із 16 країн Європи, з-поміж яких і Україна.
Детальніше читайте тут.