Вчені створили "повільні" добрива
Вчені Сибірського федерального університету (СФУ) створили добрива, які відрізняються від традиційних більш повільним розкладанням в грунті. Це дозволяє досягти рівномірної підкормки рослин протягом декількох місяців. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на статтю в журналі Journal of Agricultural and Food Chemistry.
"Перевага повільного вивільнення діючої речовини в тому, що таке добриво діє перші три місяці зростання рослини без додаткової підкормки", - йдеться в ній.
До складу входять спресовані таблетки з суміші традиційного добрива - нітрату амонію, при додавані біорозчинного полімеру і полі-3-гидроксибутирата (П3ГБ). При цьому частина таблеток додатково покриті оболонкою з полімеру, що ще більше сповільнює процес розчинення.
Для перевірки своєї теорії було проведено експеримент з вирощуванням пшениці (Triticum aestivum L.). Використовувалися нітрат амонію в чистому вигляді і два типи таблеток. Найбільшу ефективність показали таблетки вкриті оболонкою. Біомаса вирощеної з їх використанням пшениці виявилася на 25% більшою, ніж у вирощеної з використанням традиційного добрива.
Біорозчинний полімер дозволить речовині виділятися в грунт терміном до трьох місяців. Його можна розмістити в грунті під час сіяння насіння і більше їх не обробляти. Такий підхід дозволяє також скоротити викиди шкідливих речовин в навколишнє середовище.