Спецможливості
Новини

Вчені визначили крайні строки сівби озимих культур

29.09.2020
1592
Вчені визначили крайні строки сівби озимих культур фото, ілюстрація

Через дефіцит вологи в ґрунті господарства вимушені сіяти озимі в сухий ґрунт, або переносять строки сівби на більш пізній період. На думку вчених у східному регіоні сівбу озимини можна продовжувати до 1 жовтня, у південному — до 10-15 жовтня, свідчать дані аналізу агрометеорологічних умов та стану посівів сільськогосподарських культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

За даними багаторічних спостережень вірогідність опадів у першій декаді жовтня становить 81%, тому, на думку науковців необхідно терміново провести сівбу озимих зернових культур.

Зазначається, що у другій декаді вересня розпочались оптимальні строки сівби озимих зернових культур на Поліссі та Лісостепу. Господарства ведуть сівбу в першу чергу на попередниках, після яких збереглась волога, накопичена у літній період. На площах, де в посівному шарі ґрунту волога відсутня, сівба проводиться в сухий ґрунт, або ж строки її проведення, в очікуванні дощів, переносяться на більш пізній період.

Оптимальні строки сівби пшениці озимої в усіх зонах Херсонської області не лише після непарових попередників, а по парах вже настали. Проте, у зв'язку з відсутністю вологи у посівному шарі ґрунту, більшість господарств області перенесли строки сівби на пізніший термін — кінець оптимальних строків (25-30 вересня). На даний час сівба проводиться, в основному, у сухий ґрунт та ґрунт на зрошенні. Особливо несприятливі умови підготовки ґрунту та його зволоження в області склалися для сівби ріпаку озимого. Не лише оптимальні, а й допустимі строки його сівби вже закінчились.

«Відхилення від сівби в оптимальні строки, перенесення їх на більш пізні через погодні умови, які склалися, може негативно вплинути на перезимівлю озимини у зв’язку зі скороченням осіннього вегетаційного періоду, а це має бути 45-60 днів при сумі активних температур 400-600°С і як наслідок — недостатній розвиток рослин.

За таких посушливих умов необхідно якомога більше задіяти під сівбу озимих культур зрошувальні землі. При цьому дуже ефективними є сходовикликаючі поливи. Вони забезпечують отримання своєчасних сходів, добрий ріст і розвиток рослин в осінній період та гарантовано високий врожай зерна», — повідомили в НААН.

Інтерв'ю
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее
Фермерське господарство «СІМ-АГРОЮГ», що на Одещині, має в обробітку 800 га землі. З 2017 року в господарстві почалось знайомство з технологією no-till.  «No-till – це вигідно», - каже власник фермерського господарства Сергій Бодя. Раніше... Подробнее

1
0