Спецможливості
Новини

Вчені навчили рис цвісти лише після обробки пестицидом

03.04.2017
3105
Вчені навчили рис цвісти лише після обробки пестицидом фото, ілюстрація
У Японії виростили рис, який цвіте тільки після обробки певним хімікатом. На думку вчених, відкриття може допомогти фермерам у плануванні врожаю

В Японії виростили рис, який цвіте тільки після обробки певним хімікатом. Вчені вважають, що відкриття може допомогти фермерам у плануванні врожаю. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.ru.

Новий трансгенного сорту рису навчили цвісти через 40-45 днів після обробки найбільш популярним в країні пестицидом. Обробка цим препаратом необхідна для захисту від перікуляріоза.

Для, щоб створити цей незвичайний сорт вченим довелося модифікувати рис, який взагалі не цвіте, так щоб механізм цвітіння активізувався від обробки пестицидом. Експеримент вже два роки триває in vitro, в подальшому новий сорт хочуть спробувати на реальних рисових полях Японії і на інших відкритих майданчиках.

Це перший випадок, коли рослина змусили цвісти по команді, відзначають вчені в статті. «Повністю уникаючи цвітіння рослин і збору насіння, ми зможемо обмежити поширення трансгенного матеріалу в природне середовище».

Не останнім також є питання про запильниках, а точніше про альтернативу вимираючим бджолам. Поки передбачається застосовувати дрони, оснащені спеціальним гелем для запилення.

Нагадаємо, американські біологи змусили резуховидки і томат «думати», що навколо посуха, під впливом фунгіциду мандіпропаміда.

Ключові слова: рис, пестициди, Япония

Інтерв'ю
Сьогодні перед українськими аграріями постає багато питань щодо ведення бізнесу. Сьогодення в умовах війни вимагає організованих рішень, оптимізації бізнес-процесів та економії. Юрій Кулик, директор з інноваційних технологій у рослинництві... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0