Спецможливості
Новини

У Вінниці відбулося засідання антирейдерського штабу

01.02.2019
1041
У Вінниці відбулося засідання антирейдерського штабу фото, ілюстрація

31 січня у вінниці відбулося засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель або збіжжя. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vlasno.info.

Розглядалися кричущі факти рейдерських захоплень в сільській місцевості.

Свіжим і особливо резонансним фактом стала миттєва несподівана зміна власника фермерського господарства «Дар'я і Я» у с. Кузьминці Барського району. Йшлося про те, що вона відбулася шахрайським чином. Власником ФГ «Дар'я і Я» є Вікторія Кулик, керівником – її чоловік Дмитро.

– 30 грудня минулого року нам зателефонували і порадили заглянути у Держреєстр підприємств України. Мовляв, там нас чекає сюрприз. Наступного дня ми з чоловіком це зробили і були шоковані! Як виявилося, наше фермерське господарство перереєстровано на невідому нам особу, причому всі інші дані в Держреєстрі залишилися незмінними, – розповідає Вікторія Кулик. – Згодом стало відомо, що це зробив реєстратор комунального підприємства «Реєстраційний центр реєстрація нерухомості та бізнесу» Олександр Прошкін. При цьому я не підписувала жодних договорів купівлі-продажу чи інших відповідних документів.

Досить швидко родина Куликів прийшла до тями. В першу чергу фермери найняли збройну охорону свого господарства. Інакше нові власники швидко б вивезли всі активи підприємства. Зрозуміло, при цьому постраждали б і всі 260 власників орендованих ФГ «Дар'я і Я» земельних паїв.

Фермери Кулики написали заяву щодо шахрайства до поліції і водночас звернулися до судових органів. Вони наголошують на тому, що вели свій аграрний бізнес чесно, сплачували людям високу ціну оренди за паї і усіляко допомагали односельчанам у соціальній сфері. Спрямовували вільні кошти на купівлю сучасної техніки, свиней тощо. Замість того, щоб, приміром, погасити кредит за власну квартиру.

– У мене теж аграрна родина, тому я чудово розумію фермерів. Це не рейдерство, а банальний бандитизм! – емоційно відреагувала заступниця міністра. – Такі шахраї нерідко користуються шпаринами у законодавстві. Щоб їх закрити, ми подали до Верховної Ради України законопроект щодо обов'язкового нотаріально завіреного укладання угоди про відчуження корпоративних прав та договорів між орендодавцем і орендарем. Але він не пройшов друге читання.

Не секрет, щоб добитися правди в українських судах, необхідно пройти чималий шлях – тривалістю кілька місяців або навіть років. За цей час будь-яке паралізоване підприємство (без права підпису керівника, що наразі відбувається у ФГ «Дар'я і Я») може померти. Тому у Міністерстві юстиції України створили Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Це колегіальний орган, де справедливість можна повернути лише за місяць, причому без необхідності звертатися до суду. Сам туди Вікторія Кулик, за порадою заступниці Міністра, й спрямувала своє звернення.

Ключові слова: рейдерство, Україна, землі

Інтерв'ю
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее

1
0