Спецможливості
Новини

Технологічна й маркетингова грамотність: майстер-класи від професіоналів

15.07.2008
898
Технологічна й маркетингова грамотність: майстер-класи від професіоналів фото, ілюстрація
Українсько-нідерландські контакти у царині сільського господарства дедалі активізуються. Щороку більшає “тюльпанова” присутність в українському агросекторі. Від цього виграють обидві сторони. Причому обидві перемоги стратегічні.

Хлопчик років шести в помаранчевому вбранні, загорнувшись у державний прапор Нідерландів, позував своєму тату, який фотографував малюка на одному із середземноморських курортів.
Його український одноліток у помаранчевому вбранні, загорнувшись у державний прапор України, позував своєму тату на революційному київському Майдані. І хоча фотокамера у нідерландського татуся була дещо дорожча, дитяча енергетика, щирість, кольори та навіть жести обох пар були подібні. Отже, спільного між Україною і Нідерландами все ж таки більше.
Утім, задекларувати спільність — замало. Важливо її ще й використати на спільне благо. У сільськогосподарській царині обопільну користь покликані дати кілька голландських проектів, презентованих у половині жовтня в Києві.
Перший має назву “Створення маркетингової організації фермерів (МОФ) у Харківській області”, другий — “Тренінгова аграрна компанія “Молоко”. На Харківщині буде приділено увагу первинній обробці, зберіганню та продажу картоплі, цибулі, капусти, моркви й цукрових буряків. Проект передбачає створення торгової марки, поставку обладнання для зберігання, сортування та пакування овочів, впровадження системи контролю якості. Реалізовуватиме проект консорціум, що складається з голландської компанії “Агріплан” та української МПР “Консалт”. Проект створення пілотного маркетингового ланцюга зосереджено на таких культурах, як салати, броколі, спаржа. Тренінгова компанія “ТАК-Молоко” запропонує технологічну та менеджментську допомогу українським фермам. Цю подію не обминули увагою й нідерландські та українські державні мужі. Голландська сторона делегувала міністра сільського господарства, природних ресурсів та якості продуктів харчування пана Кейса Фірмана і генерального секретаря міністерства пана Кріса Калдена. Міністерство аграрної політики України репрезентував заступник міністра Іван Демчак.
Власне, “Тренінгова аграрна компанія “Молоко” вже розпочала свою діяльність: на базі ТОВ “Терезине” ще до офіційної презентації вони провели перший практичний тренінг “Менеджмент ефективного відтворення стада молочної худоби”. Тренінгова компанія “ТАК-Молоко” має досвідчену та кваліфіковану команду тренерів, що охоче поділяться своїм досвідом і уможливлять ведення прибуткового молочного бізнесу для українських господарств.
Пан Кейс Фірман наголосив на потребі в домовленостях між урядами України та Нідерландів щодо правил гри на українському ринку. Це дасть змогу інвесторам з Країни тюльпанів звернути пильну увагу на одну з найбільших країн Східної Європи. “Нашим фермерам сняться ваші чудові чорноземи”, — підкреслив пан міністр, чим викликав пожвавлення в журналістів і репліки на кшталт: “А нашим фермерам сниться така державна допомога, яка існує в Нідерландах для агросектору”. Заступник міністра аграрної політики України Іван Демчак підкреслив, що нині завершується робота з гармонізації українського та європейського законодавства. “Ми приречені на експорт, — зазначив Іван Микитович. — Для цього має бути високоякісне виробництво”. А його розвитку якраз і сприятиме впровадження нідерландсько-українських проектів.


Олексій Рижков

Інтерв'ю
ВВП Угорщини в 2016 році зросло на 3,5-5% і вона потрапила в число 7 країн ЄС, чий дефіцит бюджету склав менше 3%. «Україна - одна з найбільших наших сусідніх держав. У 2016 році двосторонні україно
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0