Спецвозможности
Новости

Скорочення посівів українськими фермерами викликало занепокоєння в усьому світі

08.04.2022
466
Скорочення посівів українськими фермерами викликало занепокоєння в усьому світі фото, иллюстрация

Війна означає, що «світова житниця» зіткнеться з безпрецедентними труднощами під час проведення посівної, збирання врожаю та експорту пшениці та іншої сільгосппродукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на The Guardian.

Російське вторгнення в Україну змушує фермерів різко скорочувати посівні площі, що, в свою чергу, несе чисельні загрози як для внутрішньої, так і світової продовольчої безпеки.

Відома своїми родючими ґрунтами, Україна є одним із найбільших експортерів пшениці, ячменю, соняшнику та кукурудзи, зокрема, до Північної Африки.

Аналітики розповіли The Guardian, що посівна, збір врожаю та експорт майже зірвані через брак добрив, поставки палива для тракторів, закриття портів та воєнні дії.Принаймні одна третина земель, що зазвичай засіваються ярими культурами, ймовірно, залишаться незадіяними.

Крім того, може бути втрачено третину звичайного врожаю пшениці, посіяної восени минулого року.

«За інформацією сільгоспвиробників, незначні обсяги пшениці із наявних на складах запасів транспортуються залізницею та автомобільними шляхами через Польщу та Румунію, але це невелика частка того, що до вторгнення поставлялось на експорт через чорноморські порти в Одесі та Миколаєві», — зазначають аналітики.

Українські чиновники заявляють, що альтернативні експортні маршрути через річку Дунай, залізницю та автомобільні шляхи обмежені через їхні недостатні пропускні спроможності, а у випадку залізниці  через різну ширину колії в Україні та країнах Європи.

Через перебої в експорті світові ціни на зернові піднялися в лютому до нового рекордного максимуму. Всесвітня продовольча програма, організація під патронатом ООН, що забезпечує екстрені постачання країнам, які перебувають у конфлікті або постраждали від стихійних лих, таких як голод, заявила цього тижня, що здорожчання продуктів харчування вже змушує їх скорочувати продовольчі пайки.

Интервью
Все мы любим в выходные побаловать родных и близких походом в приличный ресторан, кафе, чтобы посидеть, пообщаться, отдохнуть. А Вы в курсе, что представители HoReCa давно мечтают о сотрудничестве
КАБП
Благодаря проведению реформ, Украина сегодня имеет самый большой за последнее время инвестиционный потенциал. К важнейшим международным партнерам Украины принадлежит Канада.

1
0