Спецможливості
Новини

Сільськогосподарські площі Миколаївщини скоротилися на чверть

28.10.2022
575
Сільськогосподарські площі Миколаївщини скоротилися на чверть фото, ілюстрація

Фермери Миколаївщини завершують сільськогосподарський рік. У порівнянні з 2021 роком динаміка виробництва сільгосппродукції пішла на спад. Зокрема, площі, на яких можна було здійснювати сільськогосподарські роботи, становили 1,2 млн гектарів — це на 26 відсотків менше ніж у 2021 році, розповів головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обладміністрації Володимир Афанасьєв.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

У Баштанському та Миколаївському районах області, які перебувають на лінії зіткнення, у 2022 році площі земель, які оброблялися, були меншими на 30 відсотків у порівнянні з 2021 роком.

«У першу чергу, це пояснюється збройною агресією російської федерації проти України, яка не дала змоги повною мірою забезпечити польові роботи на всій площі, через тимчасову окупацію певних територій та бойові дії», — розповів чиновник.

Станом на 27 жовтня території двох громад у Баштанському районі тимчасово окуповані, ще дві громади перебувають під постійними щоденними обстрілами.

Зі слів Володимира Афанасьєва, окрім зменшення посівних площ, на врожайність також вплинули й погодні умови: в період формування зерна не було достатніх опадів.

«Через блокування портової інфраструктури в області виникли труднощі зі збутом сільгосппродукції, а це вплинуло на цінову політику. Збільшилася вартість доставки. Наразі в області працюють зернотрейдери, які закуповують на місцях продукцію, або фермери самостійно вивозять продукцію в порти за межами нашої області», — розповів чиновник.

Інтерв'ю
Радник з сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен
    Радник Посольства Франції в Україні з питань сільського господарства Ніколя Перрен розповів сайту propozitsiya.com, чому в званні великої аграрної країни нема нічого поганого, чим його батьківщина заслужила це звання і чим зі свого... Подробнее
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее

1
0