Спецвозможности
Новости

Що потрібно знати про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану

25.03.2022
392
Що потрібно знати про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану фото, иллюстрация

24 березня 2022 року набув чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі — Закон).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Sayenko Kharenko.

Закон значно розширює правомочності роботодавця в трудових відносинах у період дії воєнного стану, водночас суттєво обмежуючи трудові права та гарантії працівників.

Певні формулювання Закону, особливо у частині територіальності їхньої дії, причинно-наслідкових зав’язків між збройною агресією, веденням бойових дій та неможливістю виконання роботодавцем певних своїх обов’язків або підставою для застосування роботодавцем відповідної норми Закону, є достатньо неоднозначними. 

Так, Закон встановлює, що на період дії воєнного стану вводиться нова концепція «призупинення дії трудового договору». Однак сама процедура та її оформлення залишаються неврегульованими. При цьому Закон покладає обов’язок відшкодування заробітної плати, інших виплат працівникам на державу, що здійснює військову агресію проти України, однак нічого не говорить про обов’язок виплати заробітної плати та інших виплат працівникам за час призупинення.

Роботодавцям дозволяється:

  • відтермінувати виплату заробітної плати;
  • змінювати істотні умови праці без попереднього повідомлення про це працівників;
  • приймати рішення про звільнення працівника зі своєї ініціативи у період його тимчасової непрацездатності та відпустки;
  • переводити працівника без його згоди на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, в тому числі у іншу місцевість;
  • зупиняти дію окремих положень колективного договору.

Також скасовуються деякі права та гарантії працівників щодо норм робочого часу та часу відпочинку, обмежуються права та гарантії певних категорій працівників.

Передбачається, що Закон втрачає чинність з дня припинення або скасування воєнного стану.

Интервью
Клінт Мартін
11 июля 2016 Украина и Канада подписали Соглашение о создании зоны свободной торговли. Это крупнейшая сделка такого плана после ЗСТ с Евросоюзом.
Компания Agrieye появилась только год назад, но уже успела выйти на рынки Перу, Эквадора, Пакистана, Малайзии, США, Норвегии, Кении, Египта. Как говорит основатель и генеральный директор компании AGRIEYE Андрей Севрюков: “Основной мой вид... Подробнее

1
0