Спецможливості
Новини

Ще один польський порт розпочав перевалку українського зерна

24.10.2023
502
Ще один польський порт розпочав перевалку українського зерна фото, ілюстрація

У третьому кварталі 2023 року невеликий польський морський порт Колобжег, що розташований на узбережжі Балтійського моря між Свіноуйсцем та Гдинею відновив перевалку українського збіжжя, що вплинуло на загальні показники оброблених ним вантажів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ЦТС.

За підсумками роботи у липні-вересні польський порт обробив понад 73 тис. вантажів проти 48 тис. т за аналогічний період 2022 року. Відповідно обсяги перевалки зросли на 52%.

В порту перевантажуються деревина, вапняк, добрива, щебінь. Але більше половини усіх обсягів за звітний період склали зернові вантажі. Вони і вплинули на зростання перевалки. Зокрема, мова йде про кукурудзу та ячмінь, обробка яких відновилася з липня.

Ще влітку минулого року адміністрація порту висловила бажання працювати з українськими зерновими вантажами. У квітні поточного року, коли влада Польщі заборонила імпорт українського збіжжя, але врешті дозволила його транзит, Колобжег спочатку не потрапив до переліку портів, які можуть обробляти українське зерно, яке йде транзитом через Польщу на експорт. Але потім цю помилку було виправлено.

«Ми продемонстрували, що ми непередбачувані у своїх діях як країна, тому побудова довгострокових ділових відносин сприймається як ризикована, оскільки одна постанова може перевернути все з ніг на голову», – коментував ситуацію Артур Лієвський, очільник адміністрації порту Колобжег.

В пресрелізі порту за 3-й квартал відзначили, що хоча польський уряд досить швидко наприкінці квітня видав нову постанову, включивши Колобжег до переліку морських портів, через які можливий транзит зерна з України, «однак відновлення довіри зайняло багато часу, і деякий час у Колобжезі не з'являлися вантажні потяги з продукцією українського походження». Після 3-місячної перерви перший потяг із кукурудзою з України прибув до порту наприкінці липня.

Інтерв'ю
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для

1
0