Спецможливості
Новини

Сьогодні абсолютно без різниці - платити хабарі чи податки, - "Прометей"

16.02.2017
1520
Сьогодні абсолютно без різниці - платити хабарі чи податки, - "Прометей" фото, ілюстрація
Фермер не розуміє, чому платить податки. Зате бачить, що податки крадуть

Сьогодні склалася ситуація, що абсолютно без різниці - платити хабарі чи платити податки. Що з бюджету, що в готівковому вигляді ці гроші крадуться. Друга проблема - це недовіра до банківської системи, яку лихоманить. Фермер не хоче тримати гроші в банку, який може в будь-яку секунду прогоріти.

Третя проблема - це недовіра до долара. Коли долар «скаче», від цього сильно страждає аграрій. Тому надійніше купити долари і ховати їх під подушкою, і при необхідності конвертувати валюту. Наприклад, купувати дизельне пальне, добрива, насіння без ПДВ. І, в принципі, фермер сьогодні ні в чому не програє, коли ринок «в тіні». Таку думку висловив керівник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

За його словами, на сьогоднішній день 80% аграрного ринку знаходиться в тіні. І держава повинна з цим боротися, але не силовими методами, а підняти імідж країни перед фермерами, перед платниками податків. «Адже головна проблема тіньового ринку в тому, що немає загальної довіри до влади, немає патріотичного духу у платника податків. Він не розуміє, чому платить податки. Зате бачить, що податки крадуть», - говорить бізнесмен.

Він додав, що не можна, щоб дизпаливо, насіння, добрива продавали за готівку. Природно, і у фермера тоді не буде сенсу продавати зерно за «готівка». Для цього влада повинна спілкуватися з аграрієм. «Адже сьогодні основний платник податків - це сільгоспвиробник. А виробник не хоче платити ПДВ. При цьому держава зобов'язана повернути ПДВ експортерам. Виникає конфлікт між експортером і державою. Грошей немає, щоб повернути ПДВ, а фермер не платить. Якби аграрій платив, ці гроші повернули б експортерам. Так і виникає глобальний дисбаланс», - пояснює бізнесмен. І додає, що сьогодні держава не прагне налагодити цивілізовані стосунки, забезпечувати потрібний баланс.

Держава в цій ситуації виявився безсилоюі не може змусити платити податки - шляхом батога, кримінальних проваджень, тиску на бізнес. А потрібен такий метод контролю, щоб платник податків точно знав, куди і на що саме розподіляються його гроші: в який проект, фонд, казначейство. В іншому випадку ринок буде лихоманити. Поки існує корупція, ринок буде тіньовим, впевнений Р. Гороян.

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее

1
0