Спецможливості
Новини

Росія продовжує саботувати «зерновий коридор», що призвело до зниження цін на зерно в портах Одеси

11.04.2023
761
Росія продовжує саботувати «зерновий коридор», що призвело до зниження цін на зерно в портах Одеси фото, ілюстрація

Протягом минулого тижня в українських портах Великої Одеси спостерігалось зниження цін попиту трейдерів на пшеницю та кукурудзу. Ціни знаходилися під впливом змішаних факторів. Загалом продовження дії «угоди» сприяло відновленню торгівлі в глибоководних портах, але це давало лише ситуативну підтримку цінам.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Більшість трейдерів мають сформовані запаси для виконання контрактних зобов’язань, а поточний попит досить швидко покривався, що призводило до призупинення приймання та відсутності навіть індикативних цін. Це відбувалося завдяки активному надходженню пропозицій від аграріїв, що потребують обігових коштів на проведення весняних польових робіт і сівби ярих культур, що просувається в усіх областях на підконтрольній Україні території.

А головне – активність торгівлі залишається обмеженою кількістю суднозаходів до портів Великої Одеси. Наприклад, у четвер без жодних попереджень і пояснень російські інспектори СКЦ відмовилися проводити інспекції суден на вхід до Чорного моря. Це обмежило роботу «зернового коридору» 6 квітня, але згодом її вдалося поновити. За даними СКЦ, в цей день «коридором» на вихід із портів пройшло 4 судна, а на вхід – взагалі лише 1 судно. Це посилило тиск на ціни в портах та обмежило активність компаній.

У портах Великої Одеси ціни на кукурудзу за підсумками тижня знизилися переважно до 183-195 USD/т СРТ-порт, а на продовольчу пшеницю – до 190-197 USD/т СРТ-порт відповідно.

Інтерв'ю
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0