Спецвозможности
Агробизнес

Родентицид ТАЛОН® — новий надефективний засіб на ринку України

21.09.2022
970
Родентицид ТАЛОН® — новий надефективний засіб на ринку України фото, иллюстрация

Компанія «Сингента» запустила в продаж новий надефективний засіб для боротьби з гризунами — принади ТАЛОН®, доступні у двох препаративних формах — гранулах і воскових брикетах.

Діюча речовина препарату ТАЛОН® — бродіфакум. Це найефективніший антикоагулянт другого покоління серед усіх, які тільки існують. Судіть самі.

Летальна доза бродіфакуму для мишей становить лише 0,4 мг/кг, для щурів — 0,3 мг/кг. Тепер порівняйте:

 • у бромадіалону — 1, 75 мг/кг для мишей і 0,6 мг/кг для щурів;
 • у дифенакуму — 0,8 мг/кг для мишей і 0,8 мг/кг для щурів.

Детальнішу інформацію наведено на малюнку 1.

Мал. 1

Концентрація бродіфакуму в Талон® — 0,05 г/кг (0,005 %). У продукту Талон® чистота діючої речовини — 992 г/кг, хоча достатньо і 950 г/кг. Тому можна впевнено казати, що цей препарат діє з першого поїдання. Це дуже важливо при роботі зі щурами, які загалом ноофоби — дуже обережні і ніколи не з’їдають принаду повністю.

Ще один великий плюс цього препарату — те, що і в щурів, і в мишей немає резистентності до бродіфакуму, немає жодного такого зареєстрованого випадку. Натомість резистентність до антикоагулянтів першого покоління і навіть другого, як-от бромадіолон і флокумафен, невпинно шириться Європою.

Також бродіфакум — діюча речовина препарату Талон® — запобігає аверсії й особина, яка з’їла принаду, гине не одразу, а через кілька днів. Аверсія — це відмова повторно вживати принаду, вона часто трапляється, коли щури помічають зв’язок між загибеллю особини зі своєї групи і вживанням принади. Усі антикоагулянти мають кумулятивну дію і при дальшому споживанні накопичуються в організмі.

 • Для того щоб діюча речовина подіяла, треба спожити лише 10–15 % принади від типової денної норми харчування.
 • Щур може легко споживати таку кількість за один раз (2–3 г за кожен прийом їжі, 25 г на добу).
 • Для миші після кількох відвідувань приманки (20 мг за кожен прийом їжі, 2–3 г за ніч).
  • LD50: 1,3 г (5 %) для щура (250 г ваги)
  • LD50: 0,2 г (8 %) для миші (25 г ваги)

У складі препарату Талон® 14 різних харчових додатків, що робить його дуже привабливим для гризунів. Під час випробувань було доведено, що тварини охоче поїдають Талон® і віддають йому перевагу порівняно зі звичною їжею.

У всі препаративні форми продукту Талон® додається спеціальний складник — Bitrex. Це денатоніум бензоат — найгіркіша на світі речовина, яка робить принаду непридатною для вживання людьми й хатніми улюбленцями. А от на споживання родентициду гризунами вона не впливає. Проте однаково бажано ставити продукт Талон® у станціях-годівничках.

Використання принадних станцій має багато переваг. Вони закриті, мають спеціальні бортики, що захищає родентицид від впливу вологи і сонячних променів. Замкнувши годівничку на ключик, ви ще більше убезпечуєте нецільові організми — їжаків, птахів, собак — від випадкового поїдання принади. Треба дбати про екологію і ставитися до використання родентицидів відповідально.

Талон® випускається у двох препаративних формах — гранули і брикети — для будь-яких умов використання

Гранули Талон®

Гранули

 • Гранули оптимального середнього розміру (діаметр 4,7 мм), що не дає можливості мишам, як це у них буває із зерном, розсипати отруту по дорозі. Проте найкраще використовувати гранули в станціях-годівницях.
 • На відміну від отруєного зерна, гранули протравлюють на виробництві надзвичайно рівномірно, що дає змогу економити на принадах та отримувати прогнозований ефект.
 • Принади можна використовувати у складах, сховищах, кормоцехах, господарських спорудах, в умовах закритого ґрунту.
 • Для щурів гранули розкладають по 20–50 г через 5–10 м, для мишей — по 5–15 г через 2–5 м залежно від чисельності гризунів.

Воскові брикети Талон®

Воскові брикети Талон® — ідеальний спосіб вирішити питання з гризунами в приміщеннях і надворі в умовах підвищеної вологості

Переваги продукту:

 • вага одного брикету — 20 г, це одна норма споживання, що дуже зручно;
 • вологостійкі, адже містять віск;
 • дуже принадні для гризунів завдяки харчовому складу брикетів;
 • стійкі до високих температур;
 • брикети Талон®, на відміну від інших виробників, на виробництві не пресують, а відливають, що робить їх іще одноріднішими;
 • посередині в брикету є отвір для закріплення його в годівниці, що не дає гризунам виносити принади зі станції;
 • сама структура брикету дуже подобається гризунам і вони точать об неї зуби.

Принади можна використовувати в складах, сховищах, погребах, кормоцехах, господарських спорудах, в умовах закритого ґрунту.

Для щурів розкладають по 20–60 г принади через 5–10 м, для мишей — 20 г принади через 2–5 м залежно від чисельності гризунів.

Особливості використання

Усі принади розкладають у принадних контейнерах: воскові брикети Талон® — по 40 г (2 брикети), гранули Талон® — по 50 г. Першу перевірку проводять через 4 дні. Якщо приманки немає, її поновлюють, якщо приманку з’їдено не повністю, поновлюють до норми. Наступне поповнення проводять через 7 днів.

Приманки розкладають:

 • по зовнішньому периметру вздовж огорожі складських приміщень через 15–20 м у принадних контейнерах;
 • по периметру вздовж стін будівель сховищ через 15–20 м;
 • усередині складських приміщень.

Перед початком розміщення принадних контейнерів визначають відносну чисельність мишоподібних гризунів методом пилових майданчиків. Майданчики 50 × 50 см посипають тонким шаром борошна, через 4 дні проводять облік слідів гризунів.

Принадні контейнери розміщують уздовж стін, у кутках, поміж палет, контейнерів тощо. У місцях із великою кількістю слідів принади встановлюють з інтервалом 5–10 м.

Отже, підсумуємо.

Талон® — високоефективний засіб для боротьби з гризунами.

 • Цей родентицид діє з першого поїдання.
 • Запобігає явищу аверсії і резистентності.
 • Ефективний навіть на резистентних щурах.
 • Скорочення кількості принад і часу їх використання зменшує ризики для екології й економічні витрати.
 • Секретна формула з 14 компонентів робить Талон® дуже принадним для гризунів.
 • Різні форми випуску дають змогу використовувати родентицид у різноманітних умовах, навіть за підвищеної вологості.

Для збільшення натисніть на зображенняДля збільшення натисніть на зображення

Ключевые слова: Syngenta, гризуни

Интервью
Тарас Кутовой, министр аграрной политики и продовольствия Украины
Министр аграрной политики и продовольствия Тарас Кутовой определил органическое направление как одно из главных в работе Минагрополитики на этот год. «Это один из вопросов, который меня лично волнует
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Сейчас Украина на пути имплементации Соглашения об ассоциации с Европейским союзом - документа, определяющего план реформ на ближайшие 10 лет. Это соглашение - большой рамочный документ, касающийся

1
0