Спецможливості
Досвід господарств

Перевірені досвідом: ЗЗР від Corteva Agriscience

21.12.2021
9079
Перевірені досвідом: ЗЗР від Corteva Agriscience фото, ілюстрація

Результат захисту рослин, звісно, залежить і від майстерності та досвіду агронома, але вирішальну роль відіграють ефективні та надійні препарати, здатні убезпечити культурні рослини від шкідливих об’єктів, що стимулюватиме культури до збільшення врожайності. Саме такі продукти пропонує компанія Corteva Agriscience. Над інноваційними продуктами тут працюють тисячі науковців і фахівців агрономічної галузі. Вони розробляють дієві препарати, яким довіряють аграрії. Corteva Agriscience — компанія, яка працює на совість. У цьому переконаний голова ФГ «Розвиток», що на Полтавщині, Євген Куць.

 

Про шлях до «Розвитку» та Corteva Agriscience в житті господарства

 

Євген Куць, голова ФГ «Розвиток»Агрономія — це моє покликання. Мій тато брав мене малого із собою на роботу (працював водієм у колгоспі імені Мічуріна в Глобинському районі), і я із захопленням спостерігав за комбайнами і тракторами на полях. Дуже смакувала мені польова юшка, яку варили для фермерів на обід. Її аромат пам’ятаю й досі. Мені тоді все було цікаво.

Втім, по закінченню школи обрав професію економіста (закінчив Полтавський технічний університет за спеціальністю «Економіка і підприємництво»). Згодом зрозумів, що мушу щось змінити, бо земля кличе, як кажуть.

У 2004 році мені запропонували взяти в оренду землю у Кременчуцькому районі, тоді я й вирішив займатися сільським господарством. Так з’явилося ФГ «Розвиток».

Відтоді співпрацюю з компанією DuPont (нині — Corteva Agriscience). Ось уже 17 років я є їхнім клієнтом, купую їх ЗЗР.

 

Культури та система обробітку ґрунту

 

Наше господарство невелике — обробляємо до 1000 га в Кременчуцькому районі. Вирощуємо ячмінь ярий, соняшник, кукурудзу, пшеницю озиму, сою, цього року вперше висіяли ріпак. У нашому регіоні переважають супіщані ґрунти, влітку тут доволі сухо, тому застосовуємо оптимальні агрономічні заходи, щоб вийти на гарні показники врожайності.

Обробіток ґрунту практикуємо як класичний, так і вертикальний — без перевертання пласта. Клімат суттєво змінюється, і наше основне завдання — це збереження вологи в ґрунті; плануємо також відновлювати системи зрошення на полях.

Що ж до інноваційних методів, то десиканти вносимо агродронами. Це дуже зручно й економно. Інші прийоми точного землеробства поки що не практикуємо, але все ще попереду.

 

Система захисту від Corteva Agriscience

 

Паллас™ Екстра і Вареон® чудово захистили пшеницю, врожай становив 55–60 ц/гаНа українському ринку ЗЗР є багато гарних препаратів, але я зупинився на продуктах компанії Corteva Agriscience. Я завжди наголошую, що на препаратах для захисту рослин економити не можна, вони мають бути лише від оригінального виробника. За 17 років роботи у господарстві я використовував чимало ЗЗР від різних компаній. Назви продуктів різні, діючі речовини переважно однакові, але ефект від застосування не завжди той, на який очікуєш.

Однак усі препарати Corteva Agriscience дійсно працюють, можна бути впевненим у тому, що за дотримання рекомендацій щодо внесення результат буде такий, як описано в буклетах. Окремо хочу відзначити гербіциди компанії: вони ефективні і не мають післядії, тобто не треба непокоїтися за сівозміну, за те, що препарат нашкодить наступній культурі. Ці гербіциди впливають лише на шкідливий об’єкт.

 

Захист стратегічних культур

 

Фунгіцид Вареон® дуже ефективний проти борошнистої росиПшениця озима й ячмінь ярий — стратегічні для нашого господарства культури, недарма ж кажуть «Хліб — всьому голова». Тому для їхнього захисту обираємо тільки найдієвіші препарати, які дають змогу не просто захистити посіви культур від хвороб і бур’янів, а й створити для рослин найкращі умови для розвитку й повного розкриття ними потенціалу врожайності. Так, фунгіцид Вареон®, який я використовував на пшениці у нормі 0,8 л/га (рекомендована норма 0,6–1 л/га),  має імуномодулюючу дію, тобто підсилює захисні властивості культури. Вносив його в суміші з гербіцидом Паллас™ Екстра. Зазвичай фунгіциди не радять змішувати з гербіцидами, але ці препарати від одного виробника, тож така можливість не виключається. У складі препарату Вареон® є прохлораз (320 г/л), що має довготривалу превентивну дію. Цей фунгіцид чудово працює проти борошнистої роси — протягом 4–6 тижнів, запобігає повторному ураженню хворобою. Напередодні цвітіння (по колосу) фунгіцид можна внести ще раз, щоб закріпити ефект. І все — фунгіцидний захист пшениці забезпечений!

Гербіцид Паллас™ Екстра — один із найкращих «захисників» культур від дводольних та злакових бур’янів. Зазвичай цей гербіцид вносять восени, але на пшениці цього року я вніс його навесні (попередником культури був соняшник). Можу сказати, що падалиці взагалі не було, препарат чудово з нею впорався.

Також представники агрономічної служби Corteva Agriscience проводили на моєму полі випробування з використанням цього гербіциду, адже ми вже давно мали проблему із засміченістю вівсюгом, мітлицями тощо. В минулому році господарство втратило багато пшениці, бо ці злакові бур’яни, «родичі» озимої, заглушили культуру. Були проблеми і під час обмолоту пшениці. Але Паллас™ Екстра цього року довів, що подолати ці надокучливі бур’яни цілком реально.

І, звісно ж, застосування гербіциду Паллас™ Екстра і фунгіциду Вареон® безпосередньо вплинуло й на кінцевий результат: пшениця чудово розвивалась, мала гарний вигляд, а її врожайність становила 55–60 ц/га.

Для осіннього внесення на озимих цього року проти всіх наявних рас збудника борошнистої роси мені порекомендували фунгіцид Таліус®. З ним я раніше не працював, але впевнений, що цей препарат, як й інші продукти компанії, покаже чудовий результат.

На ячмені ярому я використовував гербіцид Квелекс™. Він ефективно впорався з двосім’ядольними бур’янами — остаточна загибель спостерігалась вже за три тижні після обробки. До того ж не треба було чекати на теплу погоду.

 

Препарати від Corteva Agriscience — найкращі «захисники»

 

Аканто Плюс® не лише захищає рослини від хвороб, а й подовжує їхню вегетацію, сприяє формуванню більшої маси 1000 насінин і закладанню більшої врожайностіАканто Плюс® я застосовував на соняшнику та сої (по дві обробки за сезон). Це двокомпонентний фунгіцид, що має профілактичну та лікувальну дії. Особливість цього продукту полягає в тому, що він подовжує вегетацію рослин: культура розвивається згідно зі строками, не всихає навіть за складних погодних умов, формує більшу масу 1000 насінин, отже, закладається більша врожайність культури. А взагалі за теперішніх змін клімату за вирощування соняшнику без дворазового фунгіцидного захисту не варто й братися.

Щодо боротьби з бур’янами, то раніше ми не могли дати ради лободі та амброзії полинолистій на соняшнику: вносили ґрунтові гербіциди, але опади промивали їх у глибші шари ґрунту і, замість належного захисту, ми мали проблеми з фітотоксичністю. До того ж холодна погода не сприяла ефективності препаратів, у результаті вони не спрацьовували як слід. Проте з гербіцидом Геліантекстм від Corteva Agriscience ми позбулися цих проблем — бур’яни зникли без шкоди рослинам культури.

Таск® Екстра я застосовував на кукурудзі у фазу 2–5 листків з максимальною рекомендованою нормою витрати — 440 г/га. У складі препарату є три діючі речовини: римсульфурон, нікосульфурон та дикамба. Раніше ми змішували кілька продуктів, щоб отримати ефективну гербіцидну суміш. Утім, із Таск® Екстра цього не треба робити: препарат уже містить все необхідне й ефективно контролює дводольні і злакові бур’яни. Як і всі інші гербіциди від Corteva Agriscience,

Таск® Екстра м’яко діє на рослини, результативно бореться з бур’янами й не має післядії. Одне слово, універсальний засіб. Крім того, працювати з ним дуже просто: він не потребує гербіциду-партнера, а робочий розчин легко готується — гранули препарату  чудово розчиняються у воді без утворення зайвої піни. Мені він дуже сподобався, кукурудза була чистою від бур’янів від обробки до самісінького збирання.

 

Ефективні препарати — надійність на роки

 

З приводу врожайності культур можу сказати, що результат залежить від сукупності чинників. Головне, на що слід звертати увагу, — це погодні умови і захист рослин ефективними препаратами. Адже чисті, без конкуренції з боку бур’янів і здорові посіви — це заявка на успіх! І препарати Corteva Agriscience забезпечують саме такий результат.

На наступний сезон обов’язково купуватиму Паллас™ Екстра, на кукурудзі планую застосовувати Таск® Екстра, на пшениці — Вареон®. Навесні на ріпаку проти дводольних бур’янів хочу спробувати гербіцид Слаш™. Не залишу поза увагою й інші продукти, адже вони ефективні та надійні, і я впевнений, що ні один із них не підведе.

 

В. Полевик

 v.polevik@univest-media.com

 

 Більше на www.corteva.com.ua

™ ® Торгові марки Corteva Agriscience

та її афілійованих структур.

©2021 Corteva

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
Богдан Шаповал, директор UFEB
Хто з сільгоспвиробників (навіть невеликих за обсягами виробництва) не мріє експортувати продукцію та отримувати за неї тверду валюту? Порадити кому варто розпочинати експорто-орієнтовану діяльність,

1
0