Спецможливості
Техніка та обладнання

Пропозиції на ринку причіпних і навісних штангових обприскувачів

10.11.2009
969
Пропозиції на ринку причіпних і навісних штангових обприскувачів фото, ілюстрація

Ефективність застосування хімічних засобів захисту рослин залежить насамперед від якості внесення. Своєю чергою, якість внесення робочого розчину визначається нормою витрати препарату, розміром крапель, густотою покриття ними оброблюваної поверхні й залежить від надійності функціонування робочого обладнання обприскувачів.

Ефективність застосування хімічних засобів захисту рослин залежить насамперед від якості внесення. Своєю чергою, якість внесення робочого розчину визначається нормою витрати препарату, розміром крапель, густотою покриття ними оброблюваної поверхні й залежить від надійності функціонування робочого обладнання обприскувачів.

Однією з найважливіших умов збільшення виробництва продукції рослинництва є застосування інтегрованої системи захисту рослин, яка грунтується на поєднанні агротехнічних, біологічних, фізико-механічних і хімічних методів боротьби з хворобами, шкідниками та бур'янами. Найефективнішим, найуніверсальнішим та найекономічнішим поки що залишається хімічний метод, який полягає в рівномірному нанесенні робочої рідини в тонко розпиленому вигляді на оброблювану поверхню. При цьому якість обприскування залежить від дисперсності робочої рідини, тобто від ступеня її подрібнення на краплі.
На сьогодні лише хімічний метод захисту польових культур може бути повністю механізованим та автоматизованим. Тому він є найпоширенішим і полягає в застосуванні хімічних препаратів проти самих шкідників, їхніх личинок, яєць, а також проти бур'янів і збудників хвороб.
На ефективність захисту культурних рослин від шкідників і хвороб впливають переважно три чинники: хімічний препарат, термін проведення хімічного догляду та якість розпилення робочого розчину. Два останні, своєю чергою, значною мірою зумовлені технічним рівнем обприскувачів і забезпеченістю ними господарств.
Ефективність застосування хімічних засобів захисту рослин залежить насамперед від якості внесення. Своєю чергою, якість внесення робочого розчину визначається нормою витрати препарату, розміром крапель, густотою покриття ними оброблюваної поверхні й залежить від надійності функціонування робочого обладнання обприскувачів.
Виробники продукції рослинництва щодня стикаються з вимогами, які змушують підвищувати врожайність культур і при цьому скорочувати виробничі витрати, а також суворо дотримуватися норм екологічної безпеки. З огляду на це, до машин для захисту рослин висувають чимало вимог, обов'язкових для дотримання. Для забезпечення якісної хімічної обробки та ефективного використання препарату обприскувачі польових культур мають відповідати таким агротехнічним вимогам:
n допустима густота покриття краплинами поверхні, що обробляється, - не менше 20 шт./см2;
n допустиме відхилення від заданої норми внесення робочої рідини не має перевищувати ±5%;
n нерівномірність розподілення робочої рідини за шириною захвату (коефіцієнт варіації) не має перевищувати 25%;
n відхилення напряму виливу рідини через окремий розпилювач від середньоарифметичного всіх розпилювачів на робочому режимі не повинно перевищувати ±5%;
n максимальне допустиме відхилення від норми витрати робочої рідини через окремий розпилювач від середньої витрати через усі розпилювачі на обприскувачі не має перевищувати ±5%;
n відхилення щільності покриття краплями оброблюваної поверхні за шириною захвату - не перевищувати 15% середнього значення;
n концентрація робочої рідини в баках обприскувачів у міру їхнього спорожнення має бути постійною, відхилення від заданої концентрації - не перевищувати ±5%;
n кожний розпилювач має створювати рівномірну форму розпилювання, яка може змінюватися тільки тоді, коли буде зафіксовано наявність зовнішнього впливу (наприклад, вітру);
n механічні пошкодження обприскувачами рослин мають не перевищувати 0,5%;
n обприскувачі мають стало виконувати технологічний процес до витрачання рідини з бака не менш як на 95%.
Невідповідність бодай одному з наведених параметрів вважається дефектом обприскувачів і потребує негайного усунення.
Провідні зарубіжні фірми - виробники сільгосптехніки за останні 10-15 років зробили істотний ривок у плані вдосконалення машин для хімічного захисту польових культур. Збільшилася також кількість компаній, що випускають причіпні та навісні штангові обприскувачі.
Кращі зразки обприскувачів, які повною мірою відповідають агротехнічним вимогам і успішно працюють на полях за будь-яких умов, постійно демонструють провідні світові виробники сільгосптехніки на міжнародних виставках Agritechnica (Ганновер, Німеччина), "IнтерАГРО" та AgriHort (Київ, Україна), "Золотая Осень" (Москва, Росія), Tech Agro (Брно, Чехія) тощо.
На цих виставках було представлено велику кількість марок і найменувань виробників таких машин. Ми зупинимося на причіпних і навісних штангових обприскувачах кількох фірм, які за своїми характеристиками придатні для роботи на українських полях і можуть зацікавити вітчизняних аграріїв.
Понад 30 років компанія BARGAM (Італія) відома в Європі та світі як один із провідних виробників машин для хімічного захисту сільгоспкультур. Висока якість навісних і причіпних штангових обприскувачів BARGAM є результатом багаторічних досліджень, спеціалізації виробництва та нагромадженого досвіду.
Вдало розробленими та поставленими на серійне виробництво є навісні штангові обприскувачі фірми BARGAM серії МЕС і SUPER, які агрегатуються з тракторами тягового класу 1.4.
Обприскувачі серії МЕС мають бак для робочого розчину пестицидів місткістю 600, 800, 1000 та 1200 л. Обприскувачі серії SUPER мають місткість для препарату 1000, 1200 та 1500 л. На всіх обприскувачах, крім основного бака, є бак для промивання системи та бачок для миття рук. Баки виготовлено з полімерних матеріалів, стійких до дії хімічних препаратів, механічного пошкодження та ультрафіолетового сонячного випромінювання.
Рама обприскувачів виготовлена зі сталевих профілів. Для забезпечення довговічності роботи рама має оцинковування та пофарбована з використанням технологій порошкового фарбування. Для зменшення динамічних навантажень раму обладнано шатунами з амортизаторами коливань.
Піднімання та опускання штанги можна виконувати вручну за допомогою лебідки на висоту до 800 мм або за допомогою гідравліки на висоту 800, 1200 або 1500 міліметрів.
На обприскувачах серії МЕС встановлено гідрофіковану штангу типу BDX із шириною захвату 12 або 15 м, яка за допомогою двох гідравлічних циліндрів складається в транспортне положення позаду обприскувача у вигляді ножиць. Штангу обладнано запобіжним протиударним шарніром. Колектори виготовлено з нержавіючої сталі. Для розпилення робочого розчину пестицидів застосовують одно- або триструминні розпилювачі, які розміщено з кроком 0,5 м уздовж штанги.
Обприскувачі серії SUPER укомплектовано чотирициліндровими гідравлічними штангами з бічним складанням типу BDL, які мають ширину захвату 15, 16, 18, 20, 21, 24, 27 і 28 м. Штанги виготовлено зі сталевих профілів. Кут нахилу стріл штанги у складеному вигляді, залежно від ширини захвату, може становити від 20 до 24°. На штанзі прикріплено п'яти- або семисекційний колектор, виготовлений із нержавіючої сталі.
Обприскувачі серії SUPER обладнано баком-змішувачем для приготування робочого розчину препарату. Щоб полегшити процес заправлення бака препаратами, розроблено кришку великого розміру. На баках-змішувачах передбачено внутрішнє оглядове віконце. Струмені високої турбулентності створюють краще перемішування гранульованих або порошкоподібних препаратів.
На полях господарств із площами середніх розмірів добре себе зарекомендували причіпні штангові обприскувачі фірми BARGAM серій ELIOS, FOX і COMPACT.
Причіпні штангові обприскувачі серії ELIOS виготовляють у трьох модифікаціях із місткістю баків для робочого розчину пестицидів 1700, 2200 та 2700 л. На обприскувачах цієї серії встановлено штангу типу BDLA з великим типорозміром ширини захвату 12, 15, 16, 18, 20 і 21 метр.
Обприскувачі серії FOX виготовляють із баками для робочої суміші препарату місткістю 2700 і 3200 л. На обприскувачах встановлено штангу типу BDL з шириною захвату 18, 20, 21, 24, 27 і 28 метрів.
Штангові обприскувачі серії COMPACT мають технологічні місткості для препарату розміром 2700, 3200, 4200 та 5200 л і комплектуються штангами типу BDL PLUS G/VAR із шириною захвату 24, 27, 28, 30, 32, 33 й 36 м. Такі обприскувачі ідеально придатні для роботи на великих площах або в складі механізованих загонів для оперативного проведення хімічного догляду.
Баки для робочого розчину пестицидів виготовлено з полімерних сплавів, усередині в них встановлено перегородку для запобігання гідравлічним ударам. На обприскувачах серії COMPACT із місткістю 5200 л встановлено основний бак, виготовлений із нержавіючої сталі.
Всі причіпні штангові обприскувачі BARGAM мають поліетиленовий бак для промивання гідросистеми та бачок для миття рук.
Для зручності та ширшого використання обприскувачів на посівах різноманітних культур у шасі причіпних обприскувачів BARGAM передбачено, залежно від модифікації, зміну ширини колії у межах 1400-2200 мм або 1600-2500 міліметрів.
Як навісні, так і причіпні штангові обприскувачі BARGAM комплектують насосами мембранно-поршневого типу виробництва фірм Annovi Reverberi та Comet. Діапазон технічних характеристик цих насосів доволі великий. Залежно від моделі, продуктивність насосів може змінюватися від 55 до 180 л/хв, а тиск може становити 20-50 бар. Величина тиску, що створюється насосом, має бути достатньою для забезпечення розпилювання робочої рідини на краплини потрібного розміру та надання їм необхідної швидкості. За наявності відповідних пристроїв насос можна використовувати також для самозаправлення обприскувача та примусового перемішування робочої рідини в баку, тим самим створюючи стабільну концентрацію робочого розчину пестицидів.
Причіпні штангові обприскувачі BARGAM обладнано баком-змішувачем для приготування робочого розчину препарату місткістю 20, 30 і 35 л. Обприскувачі також адаптовано для встановлення на них пінних маркерів, бортових комп'ютерів, супутникових навігаційних систем тощо.
Нові причіпні обприскувачі IN 280, IN 360 та IN 460 системи Holder виробництва VOGEL&NOOT (Австрія) розроблено насамперед для точного й рівномірного нанесення хімічних засобів захисту рослин. Обприскувачі виготовляють у трьох модифікаціях з місткістю основного бака 2800, 3600 і 4600 л. Залежно від вибраної штанги, робоча ширина захвату обприскувачів становить 15-30 метрів.
Міцне та довговічне шасі обприскувачів серії 700 є надійною опорою для баків місткістю до 4000 л. Завдяки низько розміщеному центру ваги машина показує хороші кінематичні характеристики, рухаючись як полем, так і дорогами. Щоб зменшити тяговий опір, більша частина маси обприскувача спирається на причіпний пристрій трактора. Двоважільна підвіска забезпечує плавний хід машини під час транспортування з великою швидкістю, а також добре поглинає поштовхи, що виникають під час руху полем. Як альтернативу споживачам пропонують пневматичну підвіску, що має чудові характеристики незалежно від того, наскільки заповнено бак. Така підвіска, зручність якої підтверджена експлуатацією, підвищує продуктивність і строк використання обприскувача.
Для догляду за сільгоспкультурами з різною шириною міжрядь на обприскувачах IN 280, IN 360 та IN 460 пропонують різноманітні типи осей, розраховані на різну ширину колії та різну швидкість руху. Ширину колії можна вибрати у діапазоні від 1500 до 2000 мм або від 1800 до 2000 міліметрів.
Нерівності грунту та жорсткі умови експлуатації обприскувача можуть значно знизити показники якості, передусім точність розпилювання. Нова штанга обприскувачів системи Holder з механізмом регулювання висоти (від 50 до 230 см) забезпечує оптимальну якість упродовж усього періоду служби машини. На обприскувачах можна встановлювати штанги двох видів: серії FH 800 і серії FH 900/901.
Штанги серії FH 800 мають робочу ширину захвату 15-21 м. Міцна конструкція штанги розрахована на роботу у важких умовах експлуатації. Штанга оснащена безступінчастим п'ятиточковим механізмом відкидання та внутрішніми шарнірами, на яких передбачено можливість регулювання.
Штанги серії FH 900/901 мають робочу ширину захвату 18-30 м. По всій довжині штанга має антикорозійне захисне покриття з використанням сучасних полімерних матеріалів.
Штанги можуть розкладатися як на повну ширину захвату обприскувача, так і на 1/2 ширини, наприклад, для обробки поворотних смуг, або на 3/4 ширини захвату (крайні секції штанг можуть складатися). Передбачено захист крайніх секцій штанги від пошкоджень. При цьому крайні секції штанг можуть складатися вперед, назад або вгору, щоб запобігти пошкодженням.
Під час розробки штангових обприскувачів IN 280, IN 360 та IN 460 особливу увагу було приділено відповідальним елементам: системі регулювання витрат та системі подавання пестицидів. Із центрального поста керування здійснюють усі основні операції: заповнення бака пестицидами та водою, промивання ємності для змішування препаратів та основного бака, вмикання гідравлічної мішалки. Для цього використовують лише два важелі керування. Всі позиції важелів промарковано відповідною символікою, що унеможливлює помилкове перемикання.
Крім основного бака, на обприскувачах передбачено ємність для змішування препаратів, бак для промивання системи місткістю 290 та 460 л, а також бачок для миття рук місткістю 15 та 42 літри.
Для різних видів обробки передбачено відповідну комплектацію обприскувачів насосами різної продуктивності. Зокрема, на обприскувачах можна встановлювати насоси МА 320, які розвивають продуктивність 290 л/хв, МА 250 (230 л/хв), МА 200 (190 л/хв) і МА 160 (158 л/хв). Також передбачено можливість роботи тандемного насосного агрегату - МА 250 + МА 160.
На початку роботи рідкі, порошкові або гранульовані препарати завантажують у ємність для змішування, яка опускається майже до рівня землі. Препарати відразу змішуються з чистою водою, а потужний інжектор під тиском 10 бар подає розчинені хімічні препарати через сітчастий фільтр в основний бак. Промивальна ротаційна форсунка автоматично очищає від хімічних речовин бак для змішування, запобігаючи забрудненню навколишнього середовища.
Система циркуляції із замкненим контуром дає змогу приступити до роботи без зайвої витрати часу та економно витрачати хімічні речовини, тому що циркуляція робочої рідини промиває клапани секцій, що запобігає випаданню хімічних препаратів в осадок, коли перекрито головний клапан. По закінченні обприскування швидкість циркуляції зростає, завдяки чому система повністю очищається.
Для підтримання постійної концентрації робочого розчину в баках обприскувачів Holder під час роботи відбувається постійне перемішування рідини за допомогою чотирьох інжекторів, які розміщено в нижній частині бака.
Сімейство причіпних штангових обприскувачів Campo фірми Unigreen (Італія) складається з великої кількості різноманітних моделей і модифікацій з обсягом баків для робочого розчину пестицидів 2480, 3200 та 4000 л і робочою шириною захвату 18, 24 та 28 м. Зручність в обслуговуванні та оригінальний антикорозійний захист за допомогою гарячогальванічного покриття - це характерні ознаки досконалої техніки для захисту рослин. Штанги оснащені гідравлічним механізмом для складання-розкладання та вібромеханізмом для гасіння коливань.
Штанги обприскувачів виготовлено у вигляді об'ємної ферми. Це дає можливість встановлювати на обприскувачах систему повітряної підтримки для примусового осадження крапель. Наявність такої системи дає змогу працювати за швидкості вітру до 10 м за секунду.
Автономна гідравлічна система обприскувачів є незалежною від гідросистеми трактора, що забезпечує надійну й довговічну роботу гідроклапанів і гідроциліндрів агрегату.
Для агрегатування з трактором обприскувачі Campo обладнано шарнірно-поворотним причіпним пристроєм із нижнім або верхнім зчепленням. Такий причіпний пристрій забезпечує рух коліс обприскувача колією трактора.
Зміна ширини колії здійснюється за допомогою телескопічної осі у безступінчастому діапазоні від 1600 мм до 2300 мм.
Додатковий комфорт забезпечить ходова система з пневматичною ресорою та гальмами, які залежать від навантаження. Залежно від ступеня заповнення бака тиск у пружному елементі узгоджується з вагою обприскувача. Одночасно з цим узгоджується гальмівне зусилля за допомогою тиску в резервуарах пружних елементів.
Причіпні обприскувачі сімейства Campo з розміром бака для робочого розчину пестицидів 3200 л обладнано амортизатором причіпного пристрою, який не потребує технічного обслуговування. Наявність такого амортизатора забезпечує високу комфортність агрегату та сталість руху навіть на підвищених швидкостях.
На обприскувачах Campo бак для робочого розчину пестицидів виготовлено із полімерних матеріалів, які є стійкими до механічних пошкоджень, агресивного середовища та ультрафіолетового випромінювання. Для більшої жорсткості та гасіння динамічних коливань робочої рідини всередині бака передбачено перегородки. Заокруглені кути бака і дві потужні системи безперервного перемішування робочої рідини підтримують постійну її концентрацію.
Підвіска штанги на рамі забезпечує всі вимоги з погляду максимальної якості амортизації. Штанга переміщається паралельно поверхні грунту. Динамічні навантаження розподіляються рівномірно в поперечному напрямку. Автоматична паралельність руху штанги гарантована навіть на схилах, а також у тому разі, коли одна частина ширини захвату припадає на горизонтальну ділянку, а друга - на схил. Завдяки гідравлічній системі регулювання підвіски у вертикальній площині можна досягти максимального розміщення розпилювачів заввишки до 2,5 метра.
На обприскувачах Campo встановлено насоси мембранно-поршневого типу продуктивністю 280 і 305 л/хв. Для досягнення високої надійності й довговічності насосів їхні корпуси та рухомі деталі виготовлено з корозійностійких матеріалів, а колінчасті вали та шатуни постійно перебувають у мастильній ванні. Мастильний буфер між мембраною та поршнем теж гарантує тривалий термін використання.
Робочий тиск у нагнітальній магістралі та в елементах комунікацій обприскувачів контролює п'ятиступінчастий електронний регулятор тиску. Обприскувачі обладнано 280-літровим баком для промивання системи з додатковими форсунками всередині ємності. На обприскувачах встановлено також міксер на 40 л для приготування робочого розчину препаратів.
Якщо роботи з обприскування припиняються на деякий час, наприклад, через різку зміну погодних умов, трубопроводи та форсунки можна промити водою. За такого очищення все обладнання повністю очищається від решток препарату. При цьому в основний бак вода не потрапляє, і після інтенсивного перемішування розчину його можна знову використовувати.
Причіпні штангові обприскувачі Campo можна обладнувати електронними системами керування робочим процесом. Бортовий комп'ютер дає змогу за допомогою електроніки з кабіни водія надавати дії центральному клапану пульта керування, регулювальним клапанам секцій і клапанам тиску. Для базового налагодження вводять робочу ширину, кількість секцій із форсунками та тип елементів комунікації. Під час обприскування оператор вибирає середню швидкість руху та задану витрату робочого розчину в л/га. Бортовий комп'ютер автоматично регулює тиск у системі, досягаючи потрібної норми внесення на всій ділянці за зміни швидкості руху.
Компанія BERTHOUD (Франція) є одним із піонерів у галузі розробки та впровадження засобів механізації хімічного догляду в сільському господарстві.
На сьогодні BERTHOUD виготовляє причіпні штангові обприскувачі PRIMER, RACER, MAJOR і MAXXOR. Кожна з цих моделей заслуговує на увагу і може успішно працювати на полях.
Причіпні штангові обприскувачі PRIMER мають бак для робочого розчину препарату на 2000 л і ширину штанги від 15 до 21 м. Обприскувач також обладнано баком для промивання системи місткістю 50 або 100 л і бачком для миття рук місткісю 15 літрів.
Шасі обприскувача дає змогу змінювати ширину колії від 1400 до 1830 мм. Шасі обладнано гідравлічною гальмівною системою та ручними гальмами.
На бажання споживача на обприскувачі може бути встановлена одна з двох моделей штанг: Multis, яка має ширину захвату 15-18 м, складається вертикально та розміщується в транспортному положенні позаду обприскувача, або RCSI, яка має ширину 15-21 м, складається в транспортне положення з боків обприскувача.
За словами користувачів, обприскувач PRIMER - компактний і легкий. Точно виконує технологічний процес обприскування. Він простий, економічний і надійний у використанні, крім того, зручний для проведення технічного обслуговування.
Штангові обприскувачі RACER мають основний бак місткістю 2000, 2500 і 3200 л. Комплектуються штангами RCSI з шириною захвату 15-24 м або штангами AXIALE з шириною захвату 24-28 м. На обприскувачах цієї моделі встановлено бак на 120 л для промивання системи.
Причіпні обприскувачі MAJOR виготовляють із баками місткістю 2500, 3200 і 4000 л. На них встановлено штанги AXIALE з шириною захвату 24, 28, 30, 32 або 33 м. Також є бак на 280 л для промивання системи.
Ширина колії в обприскувачів RACER і MAJOR змінюється у межах 1600-2100 міліметрів. Обприскувачі MAXXOR обладнано основним баком на 3200 л і баком для промивання системи на 400 л. Ширина захвату обприскувача становить 36 м. Ширина колії обприскувачів цієї модифікації може змінюватися в діапазоні 1600-2250 міліметрів.
Спільним для обприскувачів моделей RACER, MAJOR і MAXXOR є те, що вони обладнані двома насосами. Відцентровий насос продуктивністю 400 л/хв, якому надає дії ВВП трактора, слугує для наповнення бака, перемішування робочого розчину та промивання бака й штанги. Для створення робочого тиску в системі обприскування передбачено двопоршневий насос VOLUX продуктивністю 240 л/хв, якому надають дії опорні колеса обприскувача.
Схема приводу насоса від коліс обприскувача має свої переваги. Незалежно від зовнішніх параметрів, така схема забезпечує постійну витрату робочого розчину. Один раз відрегульована витрата залишається незмінною. Розпилювання не відбувається, якщо трактор зупиняється, і поновлюється, коли агрегат починає рухатися. Насос не створює опору двигуну трактора, відтак зменшується витрата палива. Своєю чергою, продуктивність насоса не залежить від режимів роботи тракторного двигуна. Крім того, невисока швидкість обертання насоса зменшує спрацювання його рухомих деталей.
На обприскувачах встановлено надійну в роботі підвіску ACTIFLEX. Незалежно від навантаження на осі, робота підвіски забезпечується завдяки пружині із змінним коефіцієнтом пружності. Проста й повністю механічна система дає змогу значно збільшити робочу швидкість руху агрегату.
На всіх штангових обприскувачах виробництва компанії BERTHOUD встановлено бачок місткістю 18 л для миття рук.
Штангові обприскувачі від AMAZONE (Німеччина) знані в усьому світі, насамперед, високою надійністю, якістю хімічних доглядів і високими показниками екологічної безпеки.
Завдяки новаторським розробкам, надійності та сучасному дизайну, увагу до себе привертають навісні штангові обприскувачі серії UF моделей UF 901, UF 1201, UF 1501 та UF1801. Ці обприскувачі легкі та міцні, а також прості у використанні та зручні в обслуговуванні.
Вузький бак з оптимально розміщеним центром ваги робить обприскувачі серії UF не лише зручними в плані агрегатування, а й безпечними як під час роботи, так і під час переїздів. Гладенькі стінки бака полегшують очищення та вимивання його і зсередини, і зовні. Овальна форма ємності сприяє інтенсивному перемішуванню робочої рідини. Завдяки цьому досягається постійна концентрація розчину. Форма нижньої частини днища бака гарантує мінімальний залишок рабочої рідини навіть під час работи на схилах. Бак на 120 л (для моделей UF 901 та UF 1201) і на 180 л (для моделей UF 1501 та UF1801) для промивання системи разміщено за основним баком.
Обприскувачі серії UF укомплектовано мембранно-поршневими насосами продуктивністю 115, 160, 210 і 250 л/хв. Конструкція насосів забезпечує високу потужність всмоктування для ефективного перекачування та тихий хід за високого тиску.
На обприскувачах встановлено пристрій самозаправлення. Ця система функціонує за допомогою всмоктуючого шланга через патрубок. Підведення рідини здійснюється так, що під час всмоктування через клапан завжди подається чиста вода. Обприскувачі серії UF можуть комплектуватися різними типами штанг. Штанги AMAZONE мають ширину захвату 12-15 м. Завдяки спеціальній конструкції профілю вони водночас є міцними та легкими. Всі штанги серійно обладнані підпружиненими демпферними елементами з підшипниковою навіскою для гасіння коливань у вертикальній площині та пружинами - для зменшення ударів по всій штанзі.
Для роботи на схилах або за великої ширини захвату доцільно застосовувати гідравлічну зміну кута нахилу штанг. Швидка зміна нахилу штанг і повернення їх у попереднє положення здійснюється завдяки пристрою керування або електрогідравлічній функції бортового комп'ютера.
Штанги Q-plus мають ширину захвату 12 - 12,5 - 15 - 18 м. Штанги складаються та розкладаються за допомогою потужних гідроциліндрів. Їх можна миттєво розкладати на половині висоти, а складати на будь-якій висоті. Блокування та разблокування штанг Q-plus здійснюється автоматично. Складати штанги й регулювати їхній нахил можна за допомогою електронного перемикального пристрою або за допомогою гідравліки.
Штанги Super-S мають наибільший діапазон зміни ширини захвату: 15 - 16 - 18 - 20 - 21 - 24 - 27 - 28 м. Їх виготовлено зі сталевого профілю завширшки до 140 мм. У всіх штанг Super-S найменша ширина в транспортному положенні - всього 2,40 м. Штанги Super-S складаються та разкладаються автоматично за допомогою гідроциліндрів. Моделі обприскувачів UF 901 та UF 1201, зазвичай, комплектують штангами з шириною захвату до 24 м, а моделі UF 1501 та UF1801 - до 28 м. У транспортному положенні штанги Super-S разміщуються за основним агрегатом дуже компактно. Транспортна висота становить приблизно 2,9 м у разі агрегатування зі звичайним стандартним трактором. 

В. Марченко,
канд. техн. наук, доцент
М. Удовик,
інженер-механік

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 

1
0