Спецможливості
Агробізнес

Програмуйте високу врожайність завчасно

20.08.2018
2947
Програмуйте високу врожайність завчасно фото, ілюстрація

 

 

 

Отримати високий врожай без внесення добрив неможливо. І це факт. Але як розібратися, яке добриво найвигідніше купувати?

 

 

 

 

 

 

 

Більшість аграріїв України використовують застарілу схему живлення, яка складається з внесення добрив «на око» або «так вносить сусід». Найчастіше використовують селітру, карбамід чи КАС не задумуючись про доцільність даних заходів, та відповідно не отримують бажаного прибутку.

Але є такі фермери, які чітко знають, що необхідно внести, щоб отримати бажаний високий урожай, а відповідно і прибуток. Секрет їх успіху в простих діях: вони підходять комплексно до планування майбутнього врожаю.

Насамперед необхідно зробити аналіз ґрунту  та подивитися, яка кількість елементів живлення вже є в ньому в доступній для рослин формі. Далі, знаючи яка культура планується вирощувати на полі і враховуючи її норму виносу елементів живлення, розраховується потреба в азотних, фосфорних і калійних добривах. Обов’язково додають сучасні добрива, які окрім NPK містять магній та сірку.

Магній бере активну участь в утворенні багатьох ферментів. Він виконує важливу роль у процесі фотосинтезу — активує фермент, який каталізує участь СО2 у фотосинтезі. Магній впливає на всі процеси у клітинах рослин, де відбувається передавання хімічної енергії або її акумуляція: фотосинтез, дихання, гліколіз та ін. Він не тільки бере участь у синтезі вуглеводів, а й забезпечує їхнє транспортування в підземну частину рослини, завдяки чому формується добре розвинута коренева система

Сірка в свою чергу виконує сестринські обов’язки і покращує засвоєння азоту рослиною. Внаслідок цього рослини активно вегетують, а озимі швидше відновлюються після перезимівлі.

Завдяки цим двом недооціненим в вітчизняній агрономії елементам можна:

  • підвищити клас зерна
  • збільшити олійність соняшника та ріпака
  • збільшити цукристість цукрового буряку
  • покращити зимостійкість озимих завдяки накопиченню цукрів у вузлах кущення зернових та кореневих шийках ріпаку
  • мінімізувати негативні наслідки біотичних і абіотичних стресів
  • покращити засвоєння основних елементів.

Досягти таких показників можна застосовуючи сучасне польське добриво MAKOSH MAGNEZOWY+ мікроелементи марганець та мідь.

В даному добриві є одна фішка, яка якісно відрізняє його з поміж інших магнієвмісних добрив. Магній міститься в двох формах: сульфатній та карбонатній. Магній в сульфатній формі розчиняється одразу після потрапляння в ґрунт та починає взаємодіяти з ҐВК. Карбонатна ж форма починає засвоюватися рослинами з часом, що забезпечує їх магнієм протягом вегетації. Тому дане добриво агрономи компанії Макош рекомендують вносити як в основний обробіток, при посіві так і по мерзлоталому ґрунті.

А такі «родзинки» як марганець та мідь є гарним доповненням до цього добрива.

Марганець прискорює ріст, покращує цвітіння і плодоношення рослин. Він є складовою частиною багатьох ферментів, впливає на синтез аскорбінової кислоти, амінокислот, поліпептидів і білків, на відновлення в рослині нітратів до аміаку.

Мідь позитивно впливає на синтез білків у рослинах, внаслідок цього підвищується посухо- та морозостійкість, покращується захист від бактеріальних хвороб та механічних пошкоджень. Вона бере участь у процесі фіксації азоту рослинами, підвищує стійкість до вилягання.

Підходьте до вибору мінеральних добрив комплексно, не нехтуйте якісним аналізом ґрунту, обирайте добрива з найбільшим вмістом елементів живлення в легкодоступній для рослин формі та отримуйте високі врожаї та прибутки!

 

Інформація надана компанією Макош

 

Інтерв'ю
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні
Оцалюк Олесь Анатолійович – директор ФГ «Фортуна Агро-Д», що в смт Антоніни на Хмельниччині. В обробітку біля 1500 га ріллі та одні з кращих результатів для даної зони вирощування сільгоспкультур. Як це йому вдається – він люб’язно... Подробнее

1
0