Спецможливості
Новини

Професійна пасіка окупиться за 2-3 роки

16.03.2017
16394
Професійна пасіка окупиться за 2-3 роки фото, ілюстрація
Професійна пасіка - це 100 бджолосімей і більше. Пасіка такого розміру повинна бути кочова, тобто періодично переїжджати з однієї медоносної бази на іншу. Оптимальний радіус кочівлі - від 100 до 300 км

Темпи зростання експорту меду з України фантастичні: якщо в 2007 році було реалізовано на зовнішніх ринках як 3200 т, то в 2016 році цей показник досяг 30 тис. т. При тому, що загальний обсяг виробництва меду в Україні оцінюється в 50-80 тис. т.

Однак, для подальшого розвитку українське бджільництво має перейти на наступний щабель розвитку, професійний. Таку думку висловив експерт з бджільництва і ринку меду Мирон Пундор в коментарях propozitsiya.com.

За його словами, професійна пасіка - це 100 бджолосімей і більше. Пасіка такого розміру повинна бути кочова, тобто періодично переїжджати з однієї медоносної бази на іншу. Оптимальний радіус кочівлі - від 100 до 300 км. Окупитися така пасіка, як запевняє фахівець, може за 2-3 роки.

Професіоналізм передбачає не тільки зростання кількості, але і якості меду. Для цього, як зазначає М. Пундор, потрібно поширювати серед пасічників інформацію про стандарти якості в ЄС. Це допоможе залишити в минулому практику заготовки незрілого меду, змусить знизити обсяги використання антибіотиків і ветпрепаратів, та почати приділяти належну увагу якості вощини або переходити на безвощинні технології. Також М. Пундор наголошує на необхідності поліпшення іміджу українського меду, зокрема з соняшнику.

І не лише меду. Адже бджільництво - це не тільки мед. Одна бджолосім'я дає від 50 кг меду, до 5 кг пилку, 1 кг воску, 100 г прополісу, 200-300 г маточного молочка. «Останній напрям в Україні майже не розвинений: річні обсяги виробництва коливаються від 0,5 до 1,2 т, тоді як в Китаї вони складають близько 2000 т», - нагадує М. Пундор.

Тільки зароджується ринок послуг по запиленню, який європейським бджолярам приносить іноді до половини їх доходу, тоді як вітчизняним - всього 5%.

Більше інформації - в статті.

Ключові слова: мед, експорт, пасека

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0