Проблему нестачі енергоресурсів вирішить... корова?
Всі знають – метан шкодить екології. Через виділення цього газу в атмосферу вчені з числа "зелених" покладають на нього відповідальність за парниковий ефект. З цієї ж причини "зелені" виступають проти розведення корів.
Про це повідомляє Аgronews
Дійсно, корови, здатні виділяти метан – буває навіть до 1000 літрів в день на одну особину. Чисельність корів у світі становить приблизно 1,5 млрд, в наслідок чого учені підрахували, що їхня частка відповідальності за викиди метану приблизно 40% від загальної кількості, що становить 10% посилення антропогенного парникового ефекту.
У сучасному світі метан – дуже важливий ресурс, і в наш час не можна обійтися без його широкого використання. А ось заповзятливі фермери і тут потурбувалися про свою вигоду, а заодно і про порятунок озонового кулі.
"Піонерами" у видобутку метану з корів стали аргентинці, у яких корів дуже багато, а забруднювати атмосферу вони не люблять, та і з енергоресурсами там не все добре. Тому в Аргентині повсюдно використовують біодизельне паливо і експериментують з альтернативними джерелами видобутку ресурсів, як, наприклад, добування метану безпосередньо з корів.
Експеримент виявився цілком вдалим. Суть ось у чому: корова в процесі травлення виробляє метан, і замість того, щоб здійснювати викид газу природним шляхом, його видобувають з корови за допомогою трубки, яку вставляють в тіло корови, а на спині тварини розміщують балон, який корова весь день на собі носить. При цьому корова не відчуває особливого дискомфорту, оскільки куб метану важить приблизно півкіло, а балон вміщує в себе 300 літрів.