Спецможливості
Новини

Пропозиція помідорів на півдні України різко знизилася, а ціни зросли

28.07.2020
622
Пропозиція помідорів на півдні України різко знизилася, а ціни зросли фото, ілюстрація

За звичайний червоний круглий томат — найдешевшу позицію серед помідорів для свіжого ринку, можна виручити у середньому 27-30 грн/кг ($1,0-1,1).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За інформацією аналітиків, на цьому тижні спостерігається скорочення пропозиції тепличних томатів у південних регіонах України. При цьому попит на них залишається високим, що провокує зростання цін.

Високим попитом користується рожевий помідор, за який зараз уже дають до 35 грн/кг ($1,3 за кг) при реалізації дрібним оптом. За звичайний червоний круглий томат — найдешевшу позицію серед помідорів для свіжого ринку, можна виручити у середньому 27-30 грн/кг ($1,0-1,1).

Помідори жовті купують приблизно за тією ж ціною, що і рожеві, і навіть трохи дешевше, а за томати-черрі в середньому платять 45-50 грн/кг ($1,6-1,8).

Відзначимо, що на ринку вже є й ґрунтовий помідор, однак ціни на нього значно нижче. Оптові покупці мало цікавляться ґрунтовими помідорами, оскільки вони розуміють, що ризик псування такої продукції набагато вище. Тому ціни на ґрунтовій помідор у середньому в два рази нижче, ніж на продукцію закритого ґрунту.

У продажу присутній як «помідор салатний» для свіжого ринку, так і помідор «сливка» для консервації. Ціни на обидві ці позиції приблизно збігаються.

Таким чином, ціни на помідори в Україні в середині літа залишаються порівняно високими — вони вище, ніж в інших країнах регіону, крім Росії.

Ключові слова: помідори, ціна, продаж

Інтерв'ю
У серпні одна з провідних світових агрохімічних і селекційних компаній Corteva Agrisciences провела масштабне опитування підлітків та їхніх батьків у 6 країнах Східної Європи. В ході опитування тих, хто тільки визначається з вибором... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0