Спецможливості
Новини

Уряд Великобританії дозволив використовувати неонікотиноїди

13.01.2021
584
Уряд Великобританії дозволив використовувати неонікотиноїди  фото, ілюстрація

Уряд Великобританії дозволив виробникам цукрового буряка в цьому році використовувати продукти, що містять неонікотиноїди, для обробки насіння з метою захисту від вірусної жовтяниці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agroxxi.

Використання препарату Syngenta Cruiser SB дозволено тільки на цукрових буряках з урахуванням надзвичайної ситуації та визнання потенційної небезпеки, яку представляє для врожаю цього року вірусна жовтяниця, що розноситься попелиць.

За даними національного фермерського профспілки, деякі буряківники в минулому сезоні повідомили про втрати врожаю до 80 відсотків, і 8 січня 2021 року було видано офіційний дозвіл на обробку насіння, правда, на певних умовах. 

Норма витрати Cruiser SB буде нижче звичайної комерційної норми;  не можна висаджувати квітучі культури протягом 22 місяців після врожаю цукрових буряків, і протягом 32 місяців не повинні висаджуватися посіви олійного ріпаку.

У заяві британського Департаменту сільського господарства кажуть, що захист від вірусної жовтяниці буряка «не може бути забезпечена іншими розумними засобами.  Обробка насіння неонікотиноїдів забезпечує важливу захист формується врожаю від комах-шкідників і вірусів, які вони можуть передавати.  Урожайність цукрових буряків значно знизилася в сезоні 2020 року через поширення вірусу, і очікуються аналогічні умови в 2021 році, які, ймовірно, будуть представляти ті ж самі небезпеки».

Вірус жовтяниці буряка передається попелиць, і вважається, що близько 70% найбільш поширеною попелиці, персикової картопляної попелиці, переносять його.

Нагадаємо, що Європейська комісія схвалила заборону на використання неонікотіноідних пестицидів в 2018 році після того, як в звіті Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA) дійшли висновку про те, що вони представляють «високий ризик» для медоносних бджіл.

 

Інтерв'ю
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее

1
0