Спецможливості
Новини

Уряд погодив вихід України ще з трьох угод СНД — в галузях ветеринарії, санітарної охорони і карантину рослин

03.09.2020
804
Уряд погодив вихід України ще з трьох угод СНД — в галузях ветеринарії, санітарної охорони і карантину рослин фото, ілюстрація

2 вересня уряд погодив проєкт постанови про денонсацію та вихід України з трьох угод, укладених у рамках СНД. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагенцію Укрінформ.

Проєктом постанови пропонується вийти з Угоди про співробітництво у галузі ветеринарії, Угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій держав СНД та Угоди про створення Координаційної ради з карантину рослин держав СНД.

Як пояснюється, з Білоруссю була підписана окрема угода, а з Молдовою — Ветеринарно-санітарна конвенція про співробітництво у галузі ветеринарної медицини.

Україна й інші держави СНД є членами Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, в рамках якої, головним чином, здійснюється співробітництво у сфері ветеринарної медицини, а також і інформування через систему WAHIS щодо негайних повідомлень про епізоотичну ситуацію.

Також співпраця між державами-учасницями СНД відбувається в рамках угоди про застосування санітарних і фітосанітарних заходів СОТ, яка передбачає убезпечення світової торгівлі шляхом встановлення та опублікування стандартів для міжнародної торгівлі тваринами і продукцією тваринного походження; вдосконалення структури та ресурсів національних ветеринарних служб.

При виході України з угоди про співробітництво в галузі ветеринарії між країнами застосовуватимуться двосторонні сертифікати з метою безперебійного експорту/імпорту живих тварин та продукції тваринного походження до держав СНД.

 Таким чином, вихід України з угоди про співробітництво в галузі ветеринарії не впливатиме на торгівлю тваринами та продукцією тваринного походження з державами учасницями СНД при чіткому дотриманні країнами міжнародних стандартів у торгівлі.

Щодо угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій держав СНД, то науково-методичне керівництво, координація дослідних робіт, які проводяться сторонами в області санітарної охорони території, а також розробка спільно з відповідними державними санітарно-епідеміологічними службами і науково-дослідними інститутами нормативних документів, інструкцій і рекомендацій з питань санітарної охорони території здійснюється Науково-дослідним протичумним інститутом «Мікроб» РФ, що не відповідає національним інтересам України.

Водночас усі країни-учасниці цієї угоди є учасницями Міжнародних медико-санітарних правил (угода між 196 країнами, включаючи всі держави-члени ВООЗ, яка спрямована на спільну роботу в ім’я глобальної безпеки у сфері охорони здоров’я), і що країни, які прийняли ММСП, взяли на себе зобов’язання щодо зміцнення своїх можливостей з виявлення й оцінки подій в галузі суспільної охорони здоров’я.

Щодо угоди про створення Координаційної ради з карантину рослин держав СНД, то вона була розроблена з урахуванням основних положень Угоди про співробітництво у сфері карантину рослин від 13 листопада 1992 р., до якої України не приєдналася.

 Оскільки членство у Координаційної раді передбачає виконання певних рішень, які безпосередньо пов’язані з положеннями угоди, членом якої Україна не є, подальша участь України в угоді про створення Координаційної ради з карантину рослин держав СНД є недоцільною. Припинення дії цієї третьої угоди не матиме впливу на економіку України і двосторонні та торговельні відносини з державами-учасницями СНД.

Інтерв'ю
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0