Спецможливості
Новини

Постачальники фруктів і овочів до росії не поспішають укладати контракти

17.06.2024
315
Постачальники фруктів і овочів до росії не поспішають укладати контракти фото, ілюстрація

Санкції, які до “дня росії” США запровадили проти мосбіржі, а також Національного клірингового центру (НКЦ) і Національного розрахункового депозитарію (НРД), що входять до її групи, призвели до паніки на валютному ринку країни-агресора. Біржа змушена була призупинити торги доларами і євро, а також інструментами з розрахунками в цих валютах. А це означає, що було втрачено головний інструмент встановлення курсу валюти, а також різко ускладнилися зовнішньоторговельні операції рф, здійснювані в основних резервних валютах. Ба більше, на думку економістів та експертів фінансового ринку, кожна транзакція в доларах або євро обходитиметься для контрагентів з росії набагато дорожче.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Це, за словами експертів, призвело до тимчасового паралічу торгівлі фруктами й овочами та зростання цін на них у рф.

Нагадаємо, що росія є одним із найбільших світових імпортерів фруктів і овочів, попри те, що є найбільшою за площею земельних ресурсів країною світу. Щорічно ця країна витрачає близько $5 млрд доларів США на імпорт фруктів і близько $1,5 млрд на імпорт овочів і картоплі.

Серед головних постачальників фруктів і овочів до росії особливо виділяються такі країни як Туреччина, Еквадор і Єгипет. Наразі постачальники не поспішають укладати нові контракти, не розуміючи, яким чином відбуватимуться розрахунки за поставлену продукцію. Водночас специфіка плодоовочевої продукції така, що вона не може повинен зберігатися, тому її потрібно терміново продавати. Для країн, що постачають значний обсяг продукції на ринок рф, складно швидко знайти заміну цьому величезному ринку.

Водночас імпортери вже закладають нові валютні ризики та гарантовано вищі витрати на транзакції в ціни плодоовочевої продукції на ринку. Буквально за день ціни на більшість позицій овочів і фруктів помітно зросли – адже наразі на ринку росії продається переважно імпортна продукція. Відповідно, російським споживачам потрібно бути готовими платити більше за імпортні овочі та фрукти.

Ключові слова: фруктіи, овочі, Росія, санкції

Інтерв'ю
Ріпак — чи не найпопулярніша в Україні олійна культура, орієнтована на експорт . Про це свідчать і площі, що займає ця культура, і врожаї, що їх збирають вітчизняні аграрії. Попри ринкові тенденції, зміну кон’юнктури ринку, логістичні... Подробнее
На початку 2025 року набере чинності Закон «Про аграрні ноти». Він впроваджує новий фінансовий інструмент – аграрні ноти, які функціонуватимуть в електронному вигляді. Очікується, що ноти спростять доступ українських сільгоспвиробників до... Подробнее

1
0