Останні три роки фермерів методично позбавляють пільг, - аграрій
![Протягом останніх трьох років фермерів методично позбавляють пільг. Українські фермери змушені жити за законами джунглів Останні три роки фермерів методично позбавляють пільг, - аграрій фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/fermer3.jpg?itok=gMqf9Juz&v=1706476213)
Протягом останніх трьох років українських фермерів методично позбавляють пільг. Фермери змушені жити за законами джунглів. Таку думку висловив фермер Леонід Кириченко, який обробляє 800 га землі на Херсонщині, пише propozitsiya.com з посиланням на strana.ua.
"Крім 20% ПДВ, які в 2015 році ліквідували, прибрали програму по півдню України. Раніше їм компенсували кошти, які витрачаються на зрошення, тому що ця сума може досягати 20% собівартості сільгосппродукції. Крім того, раніше йшла компенсація на куплений перший транспорт для фермера в межах 30%. Прибрали і його. І з банківськими кредитами біда. Що ще цікаво: тим, хто торгує із закордоном, 20% ПДВ повертають, а нам - ні. Тобто, все йде посереднику, а не виробнику", - перераховує фермер.
Він уточнює, що розуміє - у держави зараз таких грошей немає. Але якби сільгоспвиробникам дали можливість заробити, вони б це все у вигляді податків повернули, впевнений Л. Кириченко.
За його словами, всього в Україні зареєстровано близько 40 тис. фермерських господарств, і це - це мізерна кількість.
"У Польщі їх мільйони! Але в Європі у фермерів наділи 22 га, 50 га. У США і Канаді - максимум 300 га. А у нас основна маса землі знаходиться в оренді у величезних латифундистів, які тримають по 50-550 тис. га. Крім того, на Заході фермери самі продають свою продукцію. Вони об'єднуються, за підтримки держави будують елеватори, адже, щоб експортувати продукцію, потрібні елеватори і порти. Ми ж продаємо все посередникам - зернотрейдерам. Причому, ціну диктуємо не ми. І реалізуємо ми продукцію за гривні. Тоді як купуємо техніку і засоби захисту рослин - за долари. Навіть українські заводи з виробництва мінеральних добрив в цьому році працювати перестали", - додає він.