Спецможливості
Новини

За прогнозами вчених, через зміни клімату поживність рису знижується

26.05.2018
1171
За прогнозами вчених, через зміни клімату поживність рису знижується фото, ілюстрація

Викиди парникових газів можуть вплинути на поживність рису, який щодня їдять мільярди чоловік, пише propozitsiya.com, посилаючись на Delo.ua. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на дослідження вчених з Вашингтонського університету в Сієтлі.

За вирощування рису в атмосфері з високою концентрацією вуглекислого газу в ньому знижується рівень найважливіших вітамінів. Згідно з дослідженням, такий показник парникових газів в атмосфері можна буде спостерігати до 2100 року. "Якщо ми не вплинемо на викиди парникових газів, це радикально вплине на харчові цінності багатьох сільськогосподарських культур, які ми їмо", - заявляє вчений Крісті Ебі з Вашингтонського університету в Сієтлі.

В рамках дослідження в Японії і Китаї був проаналізований склад 18 сортів рису, який ріс на відкритому повітрі з високим вмістом парникових газів. В таких умовах вміст вітамінів B1, B2, B5 і B9 в рослині зменшилася в середньому на 30%. Крім того, в рисі впало вміст білка, заліза і цинку. При цьому на рис припадає 25% всіх калорій, які щодня споживає людство.

В іншому дослідженні вчені з'ясували, що пшениця почала давати менший урожай через те, що підвищується середня температура планети.

Нове дослідження фахівців британського Ексетерського університету вказує на те, що найбільш похмурі прогнози наслідків кліматичних змін, швидше за все, не збудуться. На жаль, також малоймовірні та найоптимістичніші прогнози.

Багато вчених вважають, що людство позбудеться від голоду за допомогою інструменту редагування генома.

Ключові слова: рис, поживність, клімат

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
ТОВ «Крамагросвіт» розташоване на Донеччині, у Краматорському районі (раніше Слов’янський), утім, попри війну, підтримує продовольчу безпеку країни. Це одна з найнебезпечніших зон України – там ще у 2014 році точилися бої, які не вщухають... Подробнее

1
0