Спецможливості
Новини

Площа суші Землі глобально збільшується

26.08.2016
1961
Площа суші Землі глобально збільшується фото, ілюстрація
Світлим виділені місця, де суша збільшується

За останні 30 років площа суші на Землі збільшилася на 58 тисяч квадратних кілометрів, підрахували вчені з нідерландського інституту Deltares.

Про це повідомля ВВС

Штучне осушення низки територій, зокрема прибережних, мало більший вплив, ніж танення льодовиків і спорудження дамб. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Climate Change.

В цілому за три десятиліття під водою опинилися 115 тисяч квадратних кілометрів суші, тоді як осушено було близько 173 тисяч квадратних кілометрів водної поверхні.

Вчені аналізували знімки з супутників NASA. Відповідно до їхніх висновків, прикладом самого масштабного природного обводнення стало Тибетське нагір'я, де через танення льодовиків утворилися нові величезні озера.

А найбільшим протилежним прикладом є Аральське море - колись четверте за величиною озеро в світі.

З 1960-х років воно стрімко міліло через забір води з річок, які його живлять Амудар'ї і Сирдар'ї. Зараз Аральське море розпалося на два озера і майже повністю висохло.

Дослідники говорять, що тепер необхідно зрозуміти, яке значення для світового клімату мають зроблені ними спостереження.

До складу групи вчених, які досліджували динаміку суші, входить виходець з НАН України Геннадій Дончиць.

Нагадаємо, в Антарктиді скоро відвалиться найбільший льодовик. Наслідки непередбачувані. Гляціологи стежать за зростанням величезної тріщини на одному з найбільших шельфових льодовиків Антарктиди і чекають моменту, коли він цілком відправиться в океан.

Льодовик Ларсена - третій за розмірами шельфовий (тобто лежить на воді) льодовик Антарктиди - сильніше за інших постраждав в результаті глобального потепління.

Ключові слова: екологія

Інтерв'ю
Юрий Крутько
25 квітня керівнику районної організації ГО «Аграрна самооборона України» в Кропивницького районі Віталію Береговому серед білого дня в обласному центрі спалили автомобіль. Сталося це після того, як «Аграрна самооборона України» втрутилася... Подробнее
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло

1
0