Спецможливості
Новини

Озимі загинули на вдвічі більшій площі, ніж раніше заявляли в Мінекономіки, — Козаченко

18.06.2020
1248
Озимі загинули на вдвічі більшій площі, ніж раніше заявляли в Мінекономіки, — Козаченко фото, ілюстрація
Леонід Козаченко

Площі, на яких загинули озимі колосові, становлять по Україні не менше 600 тис. га.

Про це повідомив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, пише propozitsiya.com.

«Це вдвічі більше, ніж раніше озвучувало міністерство економіки», — додав він. «На решті площ урожайність буде нижчою, ніж торік, особливо в Одеській області», — продовжив Л. Козаченко.

Через це валовий збір зернових, за оцінкою Української аграрної конфедерації, становитиме 68 млн т. Зокрема, пшениці, як прогнозує генеральний директор УАК Павло Коваль, буде зібрано 23 млн т.

При цьому керівники Української аграрної конфедерації відзначили великі розбіжності в прогнозах між різними джерелами.

«Від різних фахівців лунали прогнози від 68 до 78 млн т. Така розбіжність у 10 млн т — це все одно, що пальцем у небо», — говорить Л. Козаченко.

Він додає, що ще ніколи не було таких проблем з отриманням статистичної звітності, як цього року.

Леонід Козаченко пояснив, що зараз не залишилось майже нікого з тих, хто давав подібну звітність раніше: немає районних управлінь, немає галузевого міністерства, а в більшості областей нема й департаментів АПК в облдержадміністраціях.

Тому, за його словами, доводиться робити лише оціночні прогнози, відштовхуючись від загальної посівної площі і науково рекомендованої сівозміни.

Л. Козаченко додав, що завищені, на його думку, прогнози, вже призвели до катастрофічного падіння цін на ячмінь — інколи до рівня собівартості при поставці з господарства.

 

Ключові слова: озимі, загибель, посуха

Інтерв'ю
Міжнародна насінницька компанія Strube, яка спеціалізується на селекції цукрового буряка, пшениці, жита і ріпаку, в 2017-му відзначає своє 140-річчя. В Україні офіс компанія відкрила в 2008 році. Про
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0