Спецможливості
Архів

Ось так працюють напувальні автомати

01.03.2011
565
Ось так працюють напувальні автомати фото, ілюстрація

Автонапувалки мають працювати без перебоїв усі 24 години на добу. Як цього досягти, покажуть Клаудіа Ферхюльсдонк, Герман Зіберс та Сільке Байнтманн з сільськогосподарського центру "Хаус Рісвік".

Автонапувалки мають працювати без перебоїв усі 24 години на добу. Як цього досягти, покажуть Клаудіа Ферхюльсдонк, Герман Зіберс та Сільке Байнтманн з сільськогосподарського центру "Хаус Рісвік".

Перепад температур чи надлишок молочного порошку в суміші - в своїй роботі ми, консультанти, завжди знаходимо підприємства, що мають проблеми з автонапувалками.
Внаслідок недостатньої чи завеликої кількості замінника незбираного молока (ЗНМ) в суміші, багато телят недоотримують корму або хворіють на діарею. Без оптимальної роботи поїлок зупиняється ріст тварин і зменшується добовий приріст.
Фінансові збитки неможливо точно вирахувати, оскільки до збільшення споживання молочного порошку додаються витрати на лікування хворих телят і спостерігається недоотримання приросту.
Крок за кроком ми покажемо Вам, на що слід звертати увагу в роботі з автонапувалками.

     Калібрування подавання води: Калібрування автоматів нового покоління: "Фьорстер", "Хольм & Лауе" чи "Урбан", як правило, відбувається автоматично. На старих автоматах подавання води і порошку калібрують вручну. Для наочності ми відкалібрували вручну автомати фірми "Фьорстер" на підприємстві "Хаус Рісвік".
Для цього ми запустили команду калібрування, щоб комп'ютер виділив відповідну кількість води. Воду ми спочатку зібрали в ємність для замішування, а потім вилили у мірну. Цільове значення автомата було 800 мл. Наші вимірювання показали 880 мл, тобто на 80 мл більше за задану величину.
Після цього ми ввели в систему значення 880 мл, щоб по-новому виставити прилади. На кінцевому контролі ми перевірили, чи видає автомат задану кількість.
    Температура води дуже важлива, тому що ЗНМ добре розчиняється лише за певних температур (наприклад, 40°С). Температуру слід постійно контролювати за допомогою термометра. За значного зниження температури рослинні жири дуже погано розчиняються у воді. Це може призвести до порушень травлення.
Зависока температура часто стає причиною виходу з ладу поїлок та затримок прийому корму. Оптимальна температура суттєво залежить від кожного конкретного ЗНМ. Порада: зверніть увагу на те, чи можна даний ЗНМ використовувати для вашого типу поїлок.
    Очищення: Тільки чистий напувальний автомат зможе забезпечити телят гігієнічно бездоганною сумішшю. Саме тому абсолютно необхідно проводити одне (а краще два) щоденне очищення частин, що постачають молочну суміш. Сучасні автомати очищують за допомогою програми з використання лужних та кислотних миючих засобів (на зразок очищення доїльного апарата). Старі моделі частково потребують ручного очищення. Порада: обов'язково використовуйте сітку проти мух для захисту ємностей.

    Дозування порошку: Для забезпечення рівномірного подавання молочного порошку слід щоденно перевіряти видавання його з автоматів. На пластмасових чи металевих роздавачах швидко налипає замінник молока, що спричинюється потраплянням вологи під час замішування молока. Це може призвести до закупорювання і налипань, що, своєю чергою, зменшує дози роздавання напою.
Очищення роздавача не можна проводити вручну, адже в ємності обертається вал. Треба очищувати за допомогою пластикової чи дерев'яної лопатки або (обережно) з використанням ножа.
    Калібрування порошку: Напувальний автомат необхідно калібрувати не менше одного разу на місяць, а також після кожного нового надходження замінника молока чи зі зміною продукту.
Прилади нового покоління калібруються автоматично, а для старих систем застосовують мірні ємності для збирання порошку і визначення ваги. Для цього в меню управління змішуванням вводять команду "Дозувати порошок". Згідно з введеними даними, видається по 100 г замінника молока. Для уникнення відхилень ми провели три чи чотири операції дозування.
Наша перевірка показала середній результат у 92,4 г замінника на одне роздавання. Це значення ми ввели в комп'ютер напувального автомата. А він, свою чергою, встановив потрібну пропорцію води до молочного порошку.
Потім ми перевіряли дотримання заданої кількості (100 г порошку). Знову було проведено три чи чотири операції зважування: ваги щоразу показували бажані 100 грамів.

Інтерв'ю
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее

1
0