Спецможливості
Новини

Ольга Трофімцева: У 2030 році Україна зможе посунути Німеччину з ТОП-3 найбільших експортерів світу

05.01.2020
1250
Ольга Трофімцева: У 2030 році Україна зможе посунути Німеччину з ТОП-3 найбільших експортерів світу фото, ілюстрація
Ольга Трофімцева

Ольга Трофімцева, колишня в.о. міністра АПК України, сама себе називає агрооптимісткою, хоча справляє враження, скоріше, прагматичної реалістки.

Наводимо деякі цікаві її висловлювання щодо сьогодення та майбутнього АПК, а також про перспективи розвитку галузі. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на БІЗНЕС.

Погодьтеся, що ті країни, котрі є великими аграрними експортерами, дуже багаті. Я переконана, що у 2030 році аграрна галузь може і повинна бути однією із провідних галузей в економіці нашої країни. Але виключно за рахунок підгалузей, які входять до складу АПК. А це і переробка, зелений туризм, продукція із доданою вартістю, аграрні технології, машинобудування.

Трійка найбільших експортерів у світі – це найбагатші країни світу.

Що нам заважає стати, чи бути серед них? Нічого.

Треба просто чітко зрозуміти, що конкурувати ми повинні не тільки у зерні. Хоча й тут ще є куди рости.

Потрібно звертати увагу на переробку зерна не тільки на корми для тваринницької галузі, але й у, так би мовити, "високі" продукти його переробки, а також на нішеві сектори АПК, які завтра можуть стати мейнстрімом. Садівництво, виноградарство, агротехнології.

Це ті важливі напрямки, які даватимуть додану вартість та стануть поштовхом для розвитку інших секторів.

Наука так само може бути прибутковою галуззю української економіки.

Повинна бути програма державної підтримки аграрних виробників, ясність щодо кредитування, компенсація кредитних ставок. Вона була. Вона користувалася шаленим попитом.

Доступ до дешевих грошей – це одна з передумов, аби дрібні виробники були конкурентними по відношенню до великих гравців на агроринку.

Потрібно об’єднуватися, консолідуватися, диверсифікуватися. Потрібно професійно лобіювати свої інтереси і всередині країни, і на зовнішніх ринках. Потрібно вчитися на своїх помилках. Повинна бути сталість у прийнятті рішень, особливо що стосується держави та її підтримки своїх виробників.

Повинен бути цивілізований діалог між сектором та владою, політики мають бути стабільними у своїх рішеннях та їх дотриманні в продовж тривалого часу.

 

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее

1
0