Спецможливості
Новини

Загальна система оподаткування ПДВ зупинить розвиток фруктової і ягідної галузі

26.12.2017
1632
Загальна система оподаткування ПДВ зупинить розвиток фруктової і ягідної галузі фото, ілюстрація

Збільшення ПДВ на поставку фруктів і ягід сьогодні вже призвело до підвищення цін на цю продукцію в 2 рази. Введення загальної системи оподаткування ПДВ для виробників фруктів і ягід в 2018 р не просто зажене в тінь існуючих виробників, а зупинить розвиток галузі в цілому.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення асоціації «Укрсадпром».

Відзначається, що з 1 січня 2018 року для садівництва втрата спецрежиму і дотацій може призвести до нівелювання зусиль, що докладаються бізнесом і громадськими об'єднаннями, для розвитку галузі. Як наслідок, такі дії влади можуть викликати тривалий занепад садівництва.

«Україна ризикує не тільки втратити можливість вийти на світовий ринок, а й взагалі стати імпортером фруктів і ягід. І це з урахуванням тих сприятливих погодно-кліматичних умов, які має країна для розвитку цього сегмента. Крім того, занепад садівництва матиме і соціальні наслідки. У багатьох регіонах в сільській місцевості це основний вид діяльності населення», - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що 19 грудня був зареєстрований законопроект № 7420, авторами якого, зокрема, виступили народні депутати України, які входять до складу Ради Асоціації «Укрсадпром». Документом передбачається включення сільгосппродукції в список продукції, для якої ставка ПДВ становитиме 7%, що повністю відповідає чинній податковій системі в Європі. Це не тільки зрівняє в можливостях європейських і українських садівників, а й забезпечить розвиток галузі і держави в майбутньому.

Раніше повідомлялося, що обсяг експорту фруктів з України за 9 місяців 2017 р зріс на 64% порівняно з аналогічним періодом минулого року і становив $ 23,8 млн.

Інтерв'ю
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0