Цьогорічна весняна посівна подорожчає до 103 млрд грн
![Основу весняної посівної становлять соняшник, кукурудза, соя та ярий ячмінь Цьогорічна весняна посівна подорожчає до 103 млрд грн фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/posevnaya_1.jpg?itok=frfdXJ7r&v=1706408035)
Вартість початої в Україні весняної посівної кампанії складе близько 103 млрд грн, що на 14% більше торішнього показника. Зокрема, вартість зросте внаслідок подорожчання палива на 26% порівняно з минулим роком і добрив на 9%. Про це повідомляє прес-служба асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ), пише propozitsiya.com.
Згідно з повідомленням, основу весняної посівної кампанії становлять чотири культури, на які припадає понад 93% усіх видатків, або 96 млрд грн, зокрема, соняшник - 38 млрд грн, кукурудза - 32 млрд грн, соя - 16 млрд грн і ярий ячмінь - 10 млрд грн.
"Зростання вартості посівної для аграрних підприємств не є критичним, їх кінцева продукції прив'язана до валюти, адже продукція рослинництва в основному експортоорієнтована. Позитивом є те, що вартість фінансового ресурсу постійно знижується останні три роки і стає більш доступною", - відміти генеральний директор УКАБ Тараса Висоцького.
Нагадаємо, весняна посівна кампанія в Україні, з урахуванням сприятливих погодних умов, вже розпочато в 15 областях.
За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, станом на 15 березня обсяг засіяних зерновими і зернобобовими культурами площ становить 138 тис. га, або 6% до прогнозу (2,4 млн га).
При цьому, на думку фахівців УКАБ, весняна посівна кампанія в Україні перебуває під загрозою зриву через дефіцит мінеральних добрив, що виник внаслідок припинення через борги роботи хімічних заводів "Рівнеазот та "Азот", які входять в структуру холдингу Ostchem, що належить бізнесменові Дмитру Фірташу. Дані хімпідприємства забезпечують виробництво 80% азотних добрив в Україні. У зв'язку з цим УКАБ, народні депутати України, члени Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням допомогти вирішити дане питання і відновити роботу українських хімпідприємств.