Спецвозможности
Новости

На Черкащині рейдери захопили агрофірму – губернатор в курсі

21.03.2023
510
На Черкащині рейдери захопили агрофірму – губернатор в курсі фото, иллюстрация

У п’ятницю, 17 березня, на Черкащині розгорівся скандал щодо нібито рейдерського захоплення агропідприємства. Інформацію про цю ситуацію на своїй сторінці опублікувало ТОВ «Красногірське». Проте з документів, які згодом з'явилися в соціальних мережах, стало зрозуміло, що йдеться про ТОВ «Красногірський олійний завод». Ці два товариства є афілійованими, тобто в їхній структурі власності перетинаються одній й ті самі люди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на provce.ck.ua.

Підприємство наразі займає територію 3.1 га землі і включає в себе:

  • елеватор з приймання, сушки, очищення та зберігання олійної сировини з одноразовим зберіганням 30 тис. тонн;
  • цех із переробки сировини з річною потужністю 11 тисяч тонн олії зі сховищем в 500 тонн готової продукції та 600 тонн побічного продукту.

На сторінці ТОВ «Красногірське» повідомили, що в п'ятницю зранку на їхні підприємства, які розташовані за однією адресою, приїхали «рейдери».

«Зловмисники зігнали спеціалістів в один кабінет, погрожуючи пістолетом, із серверної кімнати «видерли» техніку, і привели в кабінет нового директора. Як виявилось, всього за одну ніч можна багато разів зробити перереєстрацію, змінити власників, а також призначити директора. І уже зранку бути з озброєною охороною на новому робочому місці», – йдеться в повідомленні. 

Згодом з’явилася інформація від київського журналіста Василя Крутчака, де він писав, що ситуація на підприємстві на Золотоніщині могла виникнути нібито через власну зацікавленість очільника Черкаської ОВА Ігоря Табурця та голови фракції «Слуга народу» в Черкаській міській раді Араіка Мкртчяна. 

Учора, 20 березня, у Черкаській ОВА провели пресконференцію, де Ігор Табурець назвав ситуацію на агропідприємстві «кричущим випадком», а також повідомив, що розслідування справи перебуває на його особистому контролі.

«Ситуація, що трапилася з агропідприємством в селі Антипівка, - дійсно кричущий випадок. Наразі наші правоохоронні органи правильно та своєчасно відреагували на всі питання, які поступали по мірі надходження незрозумілих процесів, які відбувалися в п’ятницю. Ми перебуваємо в постійній комунікації з ГУ Нацполіціїї області та Черкаською обласною прокуратурою. Розслідування зазначених процесів перебуває на моєму особистому контролі», – зазначив Табурець.

Також він попросив усіх «залишатися об’єктивними у висвітленні ситуації та не звертати уваги на будь-які не підтверджені маніпуляції».

Водночас депутат Араік Мкртчян на своїй сторінці у Facebook виклав відеозвернення, в якому розповів, що не має жодного стосунку до, так званої, рейдерської атаки на Золотоніщині. Він також сказав, що декілька років тому сам ледь не став жертвою рейдерів, тому так би ніколи вчинив.

«Я вважаю такі дії не порядними, в «договорняках» я участі не беру. Якщо я щось роблю, то роблю це відкрито і чесно. Такі моменти влада повинна різко регулювати. І покарати, хоч один раз, показово, щоб таких випадків більше не траплялося» , – додав Мкртчян.

Порушив тему рейдерського захоплення на Черкащині й народний депутат України Віталій Войцехівський в сесійній залі Верховної Ради.

«17 березня на Черкащині відбулася зухвала історія. На аграрне підприємство з'явилися рейдери - молодики спортивної статури – і заявили, що вони є представниками нового власника. Неодноразово з їх вуст звучала фраза: «Губернатор в курсі справи». Сьогодні губернатор, звичайно, провів брифінг. Він розповів, що це все неправда. Три дні в нас «гуділа» вся Черкащина, тому що піднялися і аграрії, і громадськість. І губернатор сказав, що він дійсно не підтримує рейдерські захоплення. Але у нас зараз на Черкащині діє універсальний пароль – фраза «губернатор в курсі». Коли їде машина з лісом чи з пальним без документів, скажіть «чарівну фразу» і ви їдете далі, нічого за це не буде», – розповів Войцехівський.

Нині у зв'язку з подіями в Антипівці було зареєстровано кримінальне провадження за фактом підроблення документів. Про це розповів начальник Нацполіції в Черкаській області Вячеслав Гурін.

«17 березня о 12:23 на спецлінію «102» надійшло повідомлення від заступника керівника агропідприємства про те, що в селі Антипівка Золотоніського району невідомі особи в кількості 15 озброєних людей зачинили працівників в адміністративній будівлі і зупинили роботу підприємства, вимагаючи встановлення нового керівника, при цьому погрожуючи. Нібито ці особи були озброєні автоматами», – розповів Гурін про події на підприємстві.

Интервью
FAO не только задается вопросом, как накормить человечество, но и пытается спрогнозировать дальнейшее развитие АПК. Каким может быть сельское хозяйство через десяток лет, рассказывает эксперт FAO,
Наталія Савченко
Кораген®, Гранстар® Голд, Сальса®, Вінцит® Форте — назви цих високоефективних засобів захисту рослин добре знайомі більшості агровиробників і фермерів не лише України, а й багатьох країн світу. Втім, у наших рідних фермерів ці назви до... Подробнее

1
0