Спецможливості
Новини

На Черкащині приватизують хлібоприймальне підприємство

18.03.2024
422
На Черкащині приватизують хлібоприймальне підприємство фото, ілюстрація

На Черкащині готують до приватизації єдиний майновий комплекс державного підприємства «Златодар». Потужності заводу дозволяють виконувати весь комплекс операцій з зерном, повідомив на своїй facebook сторінці Голова Фонду державного майна України Віталій Коваль, пише propozitsiya.com.

Декілька виробничих майданчиках займають площу 32 га. Завдяки двом територіям зі складськими приміщеннями, можна обрати найзручніше місце поставки.

Крім того, наявна залізнична інфраструктура з можливістю формувати маршрутні потяги з 50-60 вагонів, що скорочує час на відвантаження зернових культур. Також є хлібоприймальний цех, який виготовляє продукцію і комбікормовий завод, який одночасного зберігає зерна на сто тисяч тонн.

Раніше ДП «Златодар» було одним із найпотужніших хлібоприймальних підприємств на Черкащині. Зараз – це збиткове підприємство з борговими зобов’язаннями понад 600 млн грн. Саме тому його готують до приватизації.

«Важливо, що в серці України, в аграрному промисловому регіоні, новий інвестор зможе розвинути декілька видів діяльності. Наприклад, новітні переробні підприємства. Тут збережений колектив – 70 людей. Він готовий працювати з новим власником.

Сьогодні необхідно кожен збитковий обʼєкт якнайшвидше виставляти на онлайн-торги. Адже це внутрішні резерви країни, кошти з яких підуть на підтримку Сил оборони», – повідомив Віталій Коваль.

Загалом зернова місткість виробничих потужностей ЄМК ДП «Златодар» у місті Золотоноша становить 97,4 тис. тонн (з неї 33,1 тис. тонн – елеваторні), а потужності Пальмірської філії у селі Вознесенське – 36,5 тис. тонн.

Інтерв'ю
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0