Спецможливості
Статті

Медалісти EuroTier 2012

10.12.2012
509
Медалісти  EuroTier 2012 фото, ілюстрація

Виставка EuroTier — не тільки найважливіше та найпопулярніше місце зустрічі тваринників, а й вітрина найновіших продуктів та технологій, що їх презентували на цьому заході компанії світу. Це й обладнання для виробництва та переробки продукції тваринництва, і програмне забезпечення виробничих процесів, і навіть створені за новими технологіями кормові добавки та корми.

Виставка EuroTier — не тільки найважливіше та найпопулярніше місце зустрічі тваринників, а й вітрина найновіших продуктів та технологій, що їх презентували на цьому заході компанії світу. Це й обладнання для виробництва та переробки продукції тваринництва, і програмне забезпечення виробничих процесів, і навіть створені за новими технологіями кормові добавки та корми.

А. Назаренко
a.nazarenko@univest-media.com

Цього року до організаторів виставки надійшла рекордна кількість заявок на участь: від 300 компаній з усіх країн світу. Незалежна комісія, що складається з експертів із Німеччини, Великобританії та Швейцарії, обирає новинки згідно зі встановленими критеріями. Якщо розробка є абсолютною інновацією, вона отримує золоту медаль, якщо ж це вдосконалення вже наявної технології — срібну. Цього року комісія експертів обрала п’ять золотих медалістів та дев’ятнадцять срібних.
Під час відвідання виставки EuroTier нам пощастило не тільки побачити ці продукти, а й поспілкуватися з розробниками деяких із них. Ми з радістю поділимося з вами, шановні читачі, тією інформацією, яку отримали в Ганновері.
Спочатку розповімо про золотих медалістів.

Оптичне зважування тварин
Компанія Hо..lscher & Leuschner (Німеччина) отримала на цьогорічній виставці EuroTier золоті медалі за дві свої розробки: optiSCAN та optiCOW. Обидва прилади призначені для безконтактного вимірювання ваги тварин.
Прилад optiSCAN слугує для зважування свиней за допомогою вимірювання просторових контурів тіла тварини, так званої тривимірної зйомки. За допомогою цього ручного приладу, у який вбудовано 3D-камеру, зважувати свиней стане значно легше. Адже не треба буде заганяти тварин на ваги, варто лише протягом декількох секунд потримати прилад над твариною.
На основі отриманих даних тривимірного зображення прилад автоматично вираховує вагу тварини, що значно полегшує роботу свинарів на великих відгодівельних комплексах, адже з ним зручно працювати у будь-якому кутку приміщення. Таким чином зменшуються навантаження на робітників, а самі тварини не піддаються зайвому стресу.
Принцип оптичного зняття даних з корів використовується і в автоматичному модулі optiCOW. Його встановлюють у спеціальному проході, через який проганяють тварин. Там за допомогою пристроїв короткохвильового інфрачервоного опромінення (RFID) прилад індивідуально розпізнає тварин, знімає їх на тривимірну камеру та автоматично визначає їхню вагу. Модуль обладнаний аналітичною програмою, яка перераховує отриману 3D-інформацію в індекс фізичного стану тварини. Таким чином можна відстежити динаміку росту жирової тканини у корів на всіх стадіях лактації. Тож без особливих зусиль працівник ферми отримує інформацію про фізіологічний стан кожної корови, що за потреби дає йому змогу вчасно скорегувати раціон для певної тварини.

RumiWatch — нова система моніторингу здоров’я тварин
Розробила цю систему компанія ITIN & HOCH GmbH із Швейцарії. Система складається із хомута з чипом, крокоміру та комп’ютерної програми. Дані передаються на комп’ютер безкабельним способом. Система забезпечує постійне та надійне спостереження за важливими параметрами стану здоров’я кожної корови. Автоматично замірюються такі показники: частота ремигань, споживання корму та води та частота пересування. Наприклад, якщо число ремигань зменшується, це говорить про порушення процесів травлення або про недоліки в раціоні тварини. Також контролювати самопочуття тварини дає змогу крокомір, який передає частоту переміщень, стояння чи лежання тварини. Така система дає змогу на ранніх стадіях розпізнати проблеми з тваринами: ацидоз, кульгавість та інші, спричинені здебільшого помилками менеджменту.

Система ошпарювання тушок птиці
Нідерландський виробник обладнання для переробки продуктів птахівництва — компанія Marel Stork Processing — була нагороджена золотою медаллю за свій продукт AeroScalder. Ця нова система ошпарювання тушок птиці хоча й використовує воду, але на 75% менше від інших моделей, завдяки чому економиться до 50% енергії. Замість заглиблення тушок у гарячу воду, система подає гаряче вологе повітря прямо на тушки. Система компактна, обладнана сенсорними датчиками контролю виробничого процесу. Тушки птиці не мають контакту одна з одною, це дає змогу уникнути перехресного зараження мікроорганізмами.

Доїльний модуль від GEA
Компанія GEA Farm Technologies (Німеччина) представила на виставці EuroTier свого золотого медаліста — автоматичний модуль доїльного місця GEA DairyProQ, наділений штучним інтелектом. Новий модуль забезпечує безперервний процес доїння, при цьому зменшуються витрати праці. Модуль придатний до всіх видів доїльних установок. Він автоматично виконує всі операції доїльного процесу: підключає доїльний апарат, здоює перші цівки та оброблює дійки перед доїнням, далі здійснює сам процес доїння, оброблює дійки після доїння та знімає доїльні стакани. Також автоматично відбувається проміжна дезінфекція доїльних стаканів у перерві між доїннями. Модуль працює на кожному доїльному місці як автономна система. Його компактна вузька конструкція дає можливість установити модуль в доїльній установці замість перегородки, що відокремлює доїльні місця, і забезпечує добрий доступ до вимені. Завдяки використанню такого модуля, можна налагодити безперервний ефективний процес доїння на фермах як з автоматичним, так і напівавтоматичним доїнням.
Та компанія GEA Farm Technologies цього року отримала ще й срібну медаль. Про це мова піде в наступному номері.

Інтерв'ю
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее

1
0