Спецможливості
Новини

Литва намерена инвестировать в украинские "зеленые" проекты

30.11.2016
1212
Литва намерена инвестировать в украинские "зеленые" проекты фото, ілюстрація
Проектів, які потребують інвестицій, лише у вітроенергетиці є загальною потужністю 2725 МВт, а у сонячній – 1550,7 МВт на загальну суму майже $7 млрд

Литовські компанії розглядають можливості реалізації "зелених" проектів в Україні. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у ході зустрічі з Уповноваженим міністром Посольства Литовської Республіки в Україні Гвідасом Керушаускасом та представниками низки литовських компаній, що працюють у сфері відновлюваної енергетики, пише propozitsiya.com.

Литовська делегація заявила, що зацікавлена в інвестуванні у проекти з вітрової та сонячної енергетики, а також у проекти з виробництва тепла та електроенергії з місцевих видів палива.

У Литві на сьогодні 68% тепла у централізованому теплопостачанні виробляється з біомаси. При цьому вартість відпуску теплової енергії в мережу вдвічі нижча, ніж в Україні. Цього вдалося досягти, зокрема, завдяки запровадженню конкурентного ринку тепла, відокремленню теплових мереж в окремий бізнес.

У той час, в Україні напрацьовано та схвалено Концепцію запровадження конкурентного ринку тепла, яку буде взято за основу під час розробки необхідної законодавчої бази. До речі, Концепцію розроблено, базуючись на досвіді Литви. Минулого року було прийнято закон України щодо підвищення конкурентоспроможності виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

Також під час зустрічі сторони обговорили розвиток сонячної та вітроенергетики. Литовці поділилися своїми успіхами у цих сферах, зазначивши, що цьому сприяють прозорий ринок, зрозуміле правове поле, легкі умови отримання технічних умов на підключення до мереж.

За підсумками зустрічі сторони домовилися про подальше співробітництво та обмін інформацією щодо розвитку відновлюваної енергетики в Україні та Литві. Держенергоефективності також надасть литовській делегації перелік актуальних "зелених" проектів, які потребують інвестицій. Як зазначив С.Савчук, лише у вітроенергетиці таких проектів загальною потужністю 2725 МВт, а у сонячній – 1550,7 МВт на загальну суму майже $7 млрд.

Інтерв'ю
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее
Нинішнього року Асоціацію фермерів та приватних землевласників України очолив новий президент. Ним став Віктор Гончаренко, який з 2013 р. очолював Черкаську обласну асоціацію фермерів, а з 2016 р. був одночасно також віце-президентом АФПЗУ... Подробнее

1
0