Спецможливості
Новини

Усі комерційні проекти під чорницею в Україні сфокусовані на експорті

07.11.2017
1227
Усі комерційні проекти під чорницею в Україні сфокусовані на експорті фото, ілюстрація
Майже 90% врожаю лохини Україна експортує, через низьку купівельну спроможність, внутрішній ринок не є пріоритетним для українських виробників

Усі комерційні проекти під культивованою чорницею в Україні сфокусовані на експорті. По-перше, попит на українську ягоду є дуже високим на європейських високомаржинальних ринках. По-друге, споживання на внутрішньому ринку є досить низьке через високу вартість ягоди. Такі висновник оприлюднив міжнародний експерт ягідного ринку України Олег Босий під час виступу на “Агрофорумі” в Запоріжжі, пише propozitsiya.com за матеріалами info.shuvar.com.

Майже 90% врожаю лохини Україна експортує, через низьку купівельну спроможність, внутрішній ринок не є пріоритетним для українських виробників.

При цьому експерт наголосив, що українські фермери майже не працюють над просуванням лохини на внутрішньому ринку.

“Господарства переважно постачають в українські мережі ягоду другого сорту або,навіть, відбракування,найкраща продукція йде на експорт. Але мова йде про найдорожчу свіжу ягоду! Звичайно, за таких умов неможливо розраховувати на успішні продажі”, — каже О. Босий.

Нагадаємо, в поточному сезоні мінімальна ціна на лохину в господарствах була на рівні 90-100 грн/кг (2,87-3,19EUR/кг), а в мережах ягода пропонувалась по 180-200 грн/кг (5,74-6,38 EUR/кг). На експорт господарства відправляли лохину в розпал сезону по 150-180 грн/кг (4,78-5,74 EUR/кг).

За попередніми оцінками експертів, в 2017 році Україна зібрала близько 2,5 тис. т лохини.  Врожай міг бути помітно більшим, але прогноз довелося знизити через весняні заморозки. Втім, це не завадило Україні в черговий раз збільшити експорт цієї ягоди. Близько 60% від обсягу зібраного врожаю було продано на зовнішніх ринках. За даними “Інфо-Шувар”, протягом 2017 року, Україна відвантажила на зовні 1,8 тис. т лохини, збільшивши результат в порівнянні з минулим роком майже на 35%.

Україна впевнено наближається до європейських лідерів з виробництва лохини садової (культивованої чорниці). Цілком можливо, що вже за кілька років, за розміром площ під виробництвом лохини, наша країна зможе випередити навіть Польщу, Іспанію та Німеччину, які є головними виробниками цієї ягоди в ЄС.

За даними ФАО, сьогодні польські фермери вирощують лохину на площі 3,5 тис. га, в Іспанії плантації під цією ягодою становлять близько 2,5 тис. га. В Німеччині виробничі площі займають 2 тис. га.

Станом на початок 2016 року, загальна площа плантацій під лохиною в Україні становила лише 700 га. Тільки за 2016-2017 році ця площа подвоїлась. За даними експертів, середній рівень врожайності на українських плантаціях лохини садової зараз досягає 3,5 т/га.

Ключові слова: чорниця, експорт

Інтерв'ю
Керівник сектору продажів ГК "БІОНОРМА" Мирослава Мазур
Нещодавно в Києві пройшла виставка «АгроВесна-2019», в якій взяв участь провідний вітчизняний виробник біопрепаратів — група компаній «БІОНОРМА». Про масштаби участі у виставці, її результати та також про те, що викликало найбільший... Подробнее
Чому українські агровиробники обирають програми товарного кредитування від ADAMA? Відповідь проста — вони допомагають їм вчасно забезпечити свої потреби у засобах захисту рослин і добривах, впевнено працювати та відчувати підтримку... Подробнее

1
0