Спецможливості
Інтерв'ю

Клінт Мартін: "Ми очікуємо, що Україна стане надійним торгівельним партнером Канади"

30.09.2016
5774
Клінт Мартін: "Ми очікуємо, що Україна стане надійним торгівельним партнером Канади" фото, ілюстрація
Клінт Мартін на молочній фермі в Канаді

11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

 

Переговори щодо Угоди розпочалися ще 2010 року. Найбільше запитань в робочій групі викликав агросектор. Експерти пояснюють це високою конкуренцією наших країн у сфері АПК  і захищеністю внутрішнього канадського ринку. Зазначимо, що Канада щороку імпортує товарів на суму 547 млрд дол. США. Лідерами імпорту у цю країну є вироби з металу, комплектуючі частини та інші промислові товари, продукція легкої промисловості та сільського господарства . А це - основні статті експорту з України.

Після набуття чинності Угода відкриє для українських експортерів 98% канадського ринку товарів. Канада скасовує всі імпортні мита на сільськогосподарські товари. Відтак, в рамках ЗВТ українські експортери отримають можливість постачати овочі та консерви, кондитерські вироби, олію, соки, алкогольні напої та рибну продукцію. Але основною перевагою експерти називають можливість канадських інвестицій в АПК.

 

Про  перспективи майбутньої співпраці між Україною та Канадою в рамках зони вільної торгівлі «Пропозиції» розповів Радник з комерційних питань Посольства Канади в Україні Клінт Мартін.

 

Пане раднику, підписання Угоди про зону вільної торгівлі розпочало новий етап у взаєминах між нашими країнами.

Так. Адже загальновідомо, що між Канадою та Україною історично склалися чудові взаємовідносини, у тому числі завдяки кільком поколінням українців, що емігрували до Канади. Можливо, ви знаєте, що у грудні 1991 р. Канада стала першою державою, що визнала незалежність України. Після того Канада та Україна уклали низку угод - Договір про сприяння та захист інвестицій, Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування і Договір про повітряний транспорт.

Канадський уряд розробив План дій на глобальних ринках.  Відповідно до цього Плану, Україна класифікована як пріоритетний ринок, що розвивається, і потребує інтеграції із західними ринками.

Ми очікуємо, що в найближчому майбутньому Україна стане для Канади одним із найнадійніших торгівельних партнерів у Східній Європі.

 

Переоцінити значення Угоди про ЗВТ для України неможливо. Чим важлива для Канади співпраця з Україною?

Угода про зону вільної торгівлі є знаковою подією для канадсько-українських відносин. Її підписання свідчить про те, що Канада підтримує розвиток України. Ми розраховуємо, що ця Угода сприятиме більш тісній співпраці, прозорості у вирішенні питань нормативного регулювання - наприклад, у визначенні правил походження товарів. Також вона  допоможе компаніям зменшити операційні витрати.

Як тільки Угода вступить в силу, Канада скасує ввізні мита на 99%  імпорту з України. Це чудова новина для українських виробників соняшникової олії, цукру, натурального меду та багатьох інших продуктів.

Клінт Мартін під час візиту українських аграріїв у Канаду

 

Але ж ідеться не лише про торгівлю?

Звісно, ні. Угода про зону вільної торгівлі між Канадою та Україною також передбачає надання технічної допомоги для розвитку аграрного сектору і покращення доступу української продукції на канадський ринок. Так, проект CUTIS, який фінансується канадським урядом, працює із малим та середнім бізнесом - представниками українського аграрного сектору. Його мета -  навчити, як на практиці можна використовувати переваги, що їм пропонує Угода про зону вільної торгівлі.

Загалом, ми сподіваємося, що цей документ стане потужним інструментом для збільшення об`єму торгівлі та призведе до заохочення експорту українських товарів із високою доданою вартістю - наприклад, бакалії чи напівфабрикатів.

 

Яких результатів після підписання Угоди очікують канадські виробники?

Ми вбачаємо  в Україні багатообіцяючий ринок для канадских експортерів аграрної продукції та продуктів харчування, зокрема, риби та морепродуктів.  Також очікуємо зростання експорту промислових товарів, а саме виробів із заліза, сталі, промислового устаткування, пластика та косметики. Угода про зону вільної торгівлі надасть канадським компаніям додаткові переваги. Сподіваюся, що вона не лише полегшить їхній доступ на український ринок, але й забезпечить стабільні умови для ведення бізнесу.

 

Реалізація згаданих Вами переваг Угоди вимагає створення певних механізмів допомоги підприємцям. Що передбачено у цьому напрямку?

Існує дві ключові організації, які допомагають канадським та українським компаніям. Перша – це вищезгаданий проект CUTIS, який фінансує Global Affairs Canada. Мета цього проекту – навчити українські підприємства використовувати переваги зони вільної торгівлі і, як наслідок, збільшити обсяг українського експорту до Канади. Це особливо важливо для українських аграріїв. Адже CUTIS працює із п`ятьма секторами економіки, один із яких – аграрний.

Проект був заснований лише кілька місяців тому і за цей короткий час він організував Канадсько-український бізнес-форум, що відбувся 20 червня 2016 р. у Торонто, а також цілий ряд ділових поїздок та B2B зустрічей для українських компаній.

Упродовж 5 років CUTIS буде займатися ініціативами, спрямованими на збільшення експорту українських компаній, зокрема за рахунок вигідних умов Договору про зону вільної торгівлі.

Канадські компанії, в свою чергу, можуть отримати допомогу від Торгового відділу Посольства Канади  в Україні, який надає підтримку тим канадським компаніям, що обрали Україну як ринок для реалізації своє продукції, послуг або технологій.

Окрім цього, Торговий відділ допомагає і українським компаніям – він надає інформацію про канадських експортерів, товари та можливості співпраці. Таким чином ми створюємо «тандеми» канадських та українських підприємств, що шукають партнерів.

Варто також згадати Канадсько-українську торгову палату (CUCC), членами якої є канадські та українські компанії із різних економічних секторів. Ця палата інформує своїх членів про останні тенденції та події в економіці обох країн. Завдяки її діяльності, вони  мають змогу спілкуватися із представниками впливових компаній та уряду, беруть участь у спеціалізованих виставках та ділових візитах.

Особливої уваги, на мою думку, заслуговує нещодавно створена Платформа Канадського Агробізнесу (CABP), яка представляє інтереси канадських аграрних компаній  в Україні. Діяльність Канадської платформи для аграрного бізнесу сприятиме збільшенню об`єму торгівлі між обома країнами, а також втіленню вигідних інноваційних рішень на українських аграрних підприємствах.

 

Більше про можливості співпраці ви можете дізнатися тут і тут

Нагадуємо, що «Пропозиція» вже писала про діяльність Платформи Канадського Агробізнесу

Ключові слова: імпорт, експорт, Канада

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та

1
0