Спецможливості
Новини

Картоплі мало та вона погана: коли і наскільки злетять ціни в Україні

27.09.2021
795
Картоплі мало та вона погана: коли і наскільки злетять ціни в Україні фото, ілюстрація

Оптова ціна на картоплю в Україні вже до кінця жовтня може вирости до 7 грн/кг, хоча наразі продається по 4 грн. Як відзначають фахівці, якість продукту в 2021-му залишає бажати кращого.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.

«Якщо брати центральний і західний регіони, то урожай є, але він нижчий на 20%. Все-таки ціна буде рости. Основне копання вже почалося. Бачимо, що такого виходу з продовольчої картоплі, який був минулого року, немає. Тому я прогнозую, що ціна буде рости», — розповів заступник директора з наукової роботи по селекції та насінництва Інституту картоплярства НААН України Микола Фурдіга.

Водночас багато що залежатиме від того, скільки продукту буде імпортовано. Крім того, в 2021 році через тепловий стрес урожай картоплі нижчий, ніж зазвичай. Низька ціна картоплі пояснюється продажем бульб, непридатних до тривалого зберігання.

«Уже очевидно, що врожайність картоплі в результаті буде меншою, ніж минулого року. Навіть на поливних ділянках рослини під час спеки мали занадто великий стрес і не змогли реалізувати свій потенціал. А спека влітку була тривала, кілька тижнів під 40 градусів. Так є багато дрібних, нетоварних бульб, вони не набрали потрібного калібру», — пояснив керівник СТОВ «Плато» Олег Плакся.

Зазначимо, проблеми з врожайністю і самою якістю картоплі склалися не тільки в України, а й у багатьох інших країн-сусідів. Раніше Білорусь вперше стала імпортувати картоплю з інших країн, зокрема з нашої, під час прибирання свого врожаю. Держава відома як великий експортер продукту, а не імпортер.

Закуповувати картоплю довелося через високі ціни, хоча це незвичайне явище. Переважно під час збирання врожаю вартість досягає мінімальних значень.

Варто відзначити, що за перші 7 місяців 2021-го найбільше картоплі в Білорусь поставила Україна. З нашої країни в сусідню імпортували 15,5 тис. тонн бульбоплодів.

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0