Спецможливості
Новини

Як фермерам користуватись аграрними розписками після відкриття ринку землі

03.07.2020
1011
Як фермерам користуватись аграрними розписками після відкриття ринку землі фото, ілюстрація

Продаж земельних ділянок стартує за рік, 1 липня 2021 року. Разом з тим банк зможе набувати право власності на земельні ділянки с/г призначення. 

Як зміниться ситуація на цьому ринку в цілому і як ці фактори вплинуть на механізм застосування аграрних розписок, розповів юрист юридичної компанії ESQUIRES Віктор Зальотін.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mind.ua.

Із набуттям чинності закону №552, у разі відсутності врожаю, банк тепер зможе повною мірою погасити борг і відсотки за користування кредитом коштом земельної ділянки, на якій мав би бути вирощений майбутній врожай.

Для фермерів це пряма вказівка ще раз проаналізувати умови виданих аграрних розписок і умови кредитування банком, оскільки борговим документом, на підставі якого тепер можна звернути стягнення на земельну ділянку сільськогосподарського призначення є аграрна розписка.

Однак 19 травня 2020 року Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок» № 2805, яким законотворець хоче прирівняти аграрну розписку за законом №5479 до цінного паперу.

Аграрні розписки після прийняття законопроєкту, якщо він залишиться в такій же редакції, обертатимуться, як на нерегульованому ринку, так і на фондовій біржі.

А отже, інвестором такого цінного паперу, як аграрна розписка, можуть бути й іноземні банки та нерезиденти, що знову ж таки йде всупереч закону №552 про заборону набувати іноземними суб’єктами право власності на землі сільськогосподарського призначення.

Тому, зважаючи на прогалини в законодавстві, наразі неможливо судити про позитивні сторони земельної реформи, як і про позитивні сторони фінансування невеликих аграріїв та спроможність аграріїв користуватися такими кредитними портфелями.

Інтерв'ю
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0