Спецможливості
Новини

IMF Group прогнозує подорожчання української землі протягом 5 років

30.11.2016
1138
IMF Group прогнозує подорожчання української землі протягом 5 років фото, ілюстрація

Ціна, з якої стартує український ринок землі, складе близько $ 1100, що майже в чотири рази нижче, ніж вартість сільгоспугідь у сусідніх ыз Україною країнах ЄС. Про це розповів економіст IMF Group Григорій Кукурудза landlord.ua, повідомляє propozitsiya.com.

За його даними, вартість 1 га в Польщі становить $8740, в Болгарії — $4050, а в Румунії — $4140.

Експерт вважає ціну на українські сільгоспугіддя логічною. «При врожайності на 25% нижче середнього рівня згаданих країн ЄС (за 2004-2015 рр.) ы вирощуванні найпростіших культур озвучувана вартість української землі відображає економічну реальність. Ціна землі знаходиться в прямій залежності від додаткової вартості, що створюється на ній», — пояснив Г. Кукурудза.

Говорячи про п'ятирічну перспективу, економіст IMF Group прогнозує підвищення вартості 1 га до $ 2755, що складе 20,1% щорічного подорожчання.

Обсяг попиту на землю в перші два роки після запуску ринку, за підрахунками експертів IMF Group, дорівнюватиме перевищенню обсягу українського орендного ринку над європейським. Так, в 2015-му площа українських земель, які були здані в оренду, становила 4,75% від усіх сільгоспугідь, тоді як в ЄС цей рівень — 2%. Відповідно, попит на українську землю в перші два роки коливатиметься близько 1,12 млн га, що збігається з прогнозами робочої групи при Держгеокадастрі — 1,4 млн га. Показник збігається з даними соцопитувань пайовиків, які на 1-му етапі будуть готові продати близько 15% землі, що є у них у власності, що еквівалентно 1 млн осіб.

Аналітик також спростовує можливість зниження цін в перші роки відкриття ринку землі в Україні в результаті збільшення пропозиції. Справа в тому, що вся земля, яка готова до продажу, давно знаходиться на ринку.

Він називає «основним драйвером росту цін на землю» відсутність корупційної ренти, яка сплачувалася за тіньове оформлення земельних угод в умовах мораторію. Пізніше в силу вступлять чинники збільшення ефективності сільського господарства. Також експерт вважає можливою зміну структури українського агробізнесу в сторону продукції з високою доданою вартістю.

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее

1
0