Спецможливості
Новини

Німеччина після рішення КС посилює законодавство для захисту клімату

14.05.2021
721
Німеччина після рішення КС посилює законодавство для захисту клімату фото, ілюстрація

Федеральний уряд Німеччини запропонував оновлений закон із жорсткішими цілями для захисту клімату після того, як Федеральний конституційний суд частково задовольнив претензії екоактивістів до попередньої версії закону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на eurointegration.com.ua.

В оновленому законі передбачається, що до 2030 року країна має скоротити викиди парникових газів на щонайменш 65% порівняно з рівнем 1990 року. В попередній версії була встановлена мета 55%.

Крім того, на 5 років «наблизили» крайній термін для досягнення кліматичної нейтральності економіки — визначивши таким часом 2045 рік замість 2050. 

Також федеральний міністр з питань довкілля заявила про запуск негайної програми для руху до поставлених кліматичних цілей, що буде включати зміни до податків на авто, жорсткіші стандарти енергоефективності для нових будівель, підтримку більш екологічного бізнесу тощо.

Як уже повідомлялося, в кінці квітня КС Німеччини задовольнив позов екоактивістів, яким вони вимагали від уряду посилити вимоги закону для захисту клімату, ухваленого у 2019 році.

Суд визнав, що закон відкладає значне скорочення викидів парникових газів на період після 2030 року, а відтак основний тягар для досягнення кліматичних цілей перекладають на наступні покоління. 

Рішення суду дає уряду Німеччини час до кінця наступного року доопрацювати закон і посилити його вимоги.

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0