Спецможливості
Новини

ФГ, що спеціалізується на козівництві, поділилися секретами мобільності

23.03.2017
3288
ФГ, що спеціалізується на козівництві, поділилися секретами мобільності фото, ілюстрація
Організовуючи переробку молока, у "Тетяна 2011" збудували цех потужність 7,5 т молока на добу

Фермерське господарство відрізняється від великих заводів і холдингів тим, що можна протягом двох тижнів змінити асортимент і взяти інший, правильний вектор, який фермі потрібен. І це спрацьовує господарству "на руку". Такі висновки робить голова ФГ "Тетяна 2011" Василь Цвик, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.

У своїй діяльності ФГ дотримується семи принципів:  утримання тварин; генетика тварин; раціон годівлі; автоматизоване доїння та кваліфікований персонал; рух молока, охолодження та зберігання; транспортування і переробка молока.

Організовуючи переробку козиного молока, у "Тетяна 2011" збудували цех потужність 7,5 т молока на добу. З самого початку обрали напрямок кисломолочних продуктів і дотримуються його і досі. Сьогодні виготовляють пастеризоване молоко з вмістом жиру 1%, 2,8%, 3,6%. Також пропонують кефір з жирністю 2,8%, біфідойогурт, біфідойогурт зі злаками, біфідойогурт з різними фруктовими наповнювачами. Окрім цього виготовляють 21% сметану і сири. Тару для своїх товарів виготовляють самостійно.

Що стосується сирів, то В. Цвик зізнається, що тривалий час у нього "не лежала душа" до них. Але ізраїльські технологи спроектували для господарства сироварню, і наразі тут працює цех з переробки сирів. Обладнано камери дозрівання, установки для посолки, що дозволяє виготовляти невеликий асортимент сирів - це тверді та м’які сири, а також сир з козиного молока з білою пліснявою, на кшталт камамберу.

Крім того, ФГ має добре розвинену логістику. Здійснюють підвіз молока до переробного цеху, орендують автомобілі, які щодня роблять доставку в супермаркети, адже сир швидко псується, тому потребує швидкої доставки. Сьогодні "Тетяна 2011" співпрацює з 57-ма супермаркетами України і виробнику вже катастрофічно не вистачає сировини. Є супермаркети, які стоять в черзі за продукцією ферми, але поки що їм нічого запропонувати.

"Люди, які працюють на переробці, навчалися та набиралися досвіду у ізраїльських спеціалістів, що працювали на нашому виробництві. Сьогодні ми маємо торгову марку Zinka, яка стала сучасним українським брендом, - зазначає В. Цвик. - Сьогодні можна прогнозувати. Але лише тоді, коли споживач "проголосує" за нас своїми коштами, придбає нашу продукцію, тільки тоді ми зможемо зрозуміти правильною дорогою ми йдемо чи ні. І подумати над тим, як ми можемо змінити цей вектор".

Ключові слова: фермерство, Zinka, козья ферма

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0