Спецможливості
Новини

Фермери садять менше картоплі, але її буде вдосталь

23.08.2016
1853
Фермери садять менше картоплі, але її буде вдосталь фото, ілюстрація
картопля

Цього року виробництво картоплі збільшилося на третину.

Про це повідомляє Agronews

За повідомленнями Держстату, на початок серпня вітчизняні фермери вже викопали 2,5 млн тонн картоплі, що майже на 31% більше ніж минулого року.  На першому місці серед врожайності – Вінниччина і Житомирщина. Там вже викопали майже 1 млн тон картоплі. Зокрема, на Вінниччині викопали   553,3 тис. т, а у Житомирській області -  413 тис. тон. Це найвищий приріст валового продукту за останні 5 років.

Хоча деякі експерти сумніваються у офіційній статистиці, адже не бачать підґрунтя для неї. Зокрема,  аналітики проекту «АПК-Інформ овочі та фрукти» зазначають, що комерційні підприємства в 2016 році скоротили площі під картоплю на 10-15%, а площі в приватному секторі залишилися приблизно на рівні попереднього року.

Це ж підтвердила і експерт по плодоовочевих ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. Вона зазначила, що майже на всіх фермерських підприємствах були скорочені площі під посів картоплі. Але попри це урожай на неї цього року хороший.  

Але самі фермери запевняють, що врожайність ранніх і середньостиглих сортів через погану погоду і поширення хвороб виявилася невисокою. Керівник фермерського господарства «Аделаїда» Сергій Рибалко коментує, що через вологу погоду навесні рання картопля стали збирати раніше звичайного.

Деякі ж експерти ще на початку року прогнозували перевиробництва картоплі. Вони аргументували це тим, що в Україні 98-99% картоплі може бути реалізовано тільки на внутрішньому ринку, адже картопля - товар дешевий і важкий, який невигідно далеко везти в непереробленому вигляді. Тому незважаючи на поступове скорочення виробництва (20,8 млн тонн в 2015 році проти 23,7 млн ​​тонн в 2014-му) пропозиція все одно помітно превалює над попитом.

Ключові слова: Картопля, урожай 2016

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее

1
0